Új hozzászólás Aktív témák

  • SzaboDeGergo

    csendes tag

    Sziasztok.

    Segítségre lenne szükségem. Akkora már a káosz a fejemben a sok típusszám miatt, hogy régen volt, úgyhogy a nagyok segítségét kérném a döntés megkönnyítésében.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Amilyen hamar csak lehet
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150.000 HuF (+-10K de ha kevesebb sem baj. Sőt)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Webfejlesztés (HTML-CSS-JavaScript) hobbyszinten, filmnézés, netezés néha 1-1 Theme Hospital szintu jaték de valamiért mindig óckodtam az integrált VGA-tól.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Lásd fentebb
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14 vagy 15 full hd IPS (sosem hátrány ha szép a képe)
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Napi szinten hordozva de utazás közben nem használva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem releváns.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Jó lenne ha mindkettőt bele tudnám fabrikálni akár utólag is bár egy 250-s SSD egyelőre elég.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI (itthon szinte biztosan monitorra kötöm)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt üzleti notebookra gondoltam de elvesztem. Thinkpad T450 / Latitude vagy valami hasonló HP alternativa. Tényleg nem tudok dönteni. szükségem lenne a segítségetekre.

    Előre is köszönöm.
    Üdv,
    Gergő

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák