Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeefoo

    csendes tag

    ===========================================================7
    Fotópapír update: Ki mit javasol most?

    Kérdésem: Keresek megfelelő, jó ár/érték arányú papírt Epson L805 nyomtatóhoz. Ki mit ajánl, mire jutott a próbált papírokkal, stb...

    Mire jutottam én:

    Colorway 10x15cm high glossy 180 g/m2 PG1801004r típusú (EMAG-on vettem mer occsó vót'): rakás szar. Mindenre gondoltam, de ez aztán mindent felülvágott. Kb. átmegy a zöldesbe az összes kép.

    Colorway A4 high glossy 150g/m2 PG150050a4 lapom is van, hát az is kb. ugyanazt az eredményt hozza, ezeket nem ajánlom.

    AgfaPhoto DIN A4 - premium photo glossy 240g/m2 9600dpi: Ez egy régről rajtunk maradt papír, majd kb 8 év múlva vettem most meg az epson nyomtatómat és így 8 év állás után kipróbáltuk. Eredmény: a fenti colorwayhez képest kiváló, egészen szép és jó nyomat élénk színek, nem tolódik zöldbe, azonnal szárad, annyi, hogy talán kicsit a feketékben látszik némi mattos pici hibák, de eddig ez a legjobb, mivel más nincs.

    Epson gyári papír (premium glossy): nem kaptam a nyomtatóhoz ilyet, ezért fogalmam sincs, hogy milyen lenne, így erős fenntartásokkal kezeljétek azt amit az agfáról írtam. Amúgy sem beszerezhető már, ugyhogy mindegy.

    További kérdéseim, ötleteim: Van-e értelme annak, hoyg kipróbálok még pár papírt, amiből kiválasztom azt ami sokáig kapható lesz és elfogadható ár érték arányú, majd kérek egy színkalibrálást erre a típusú papírra a nyomtatómhoz? Van ennek értelme? Mi a meglátásotok?

    Bármilyen ötlet jól jön, mert ahogy látom kidobok egy rakás pénzt feleslegesen különböző papírokra és egyik gázabb mint a másik. Értelmes áron epsont nem tudtam még beszerezni.

    [ Szerkesztve ]

    Frustrated Windows users have two options: 1. Have resort to throwing of computers out of windows. 2. Have resort to throwing of windows out of computers.

Új hozzászólás Aktív témák