Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Pokerle #1 üzenetére

    ''Nekem egy Canon i455 nyomtatóm van. Már nyomtattam HP fotópapírra, ami a srác bevallása szerint 300 Ft körül volt darabja. Igaz a képet magázni lehetett, amit rá nyomtatott olyan szép lett.''

    Csak addig tűnik jónak az ilyen nyomat, amíg nem látsz egy olyat, ami HP nyomtatóval nyomtattak HP papírra, vagy Canon nyomtatóval Canon papírra :(

    A HP papíron megfut a Canon tinta, foltos és egyenetlen lesz a felület. Szóval felejtsd el a HP papírt, vegyél olyat, ami tényleg jó a Canon nyomtatóhoz.

    Ez elsősorban a Canon által gyártott papír :C

    Ha a Canon PR101-es (ez a Canon csúcs papírja Csekonics báró számára kifejlesztve) papírjára nyomott nyomatot 100 %-osnak tekintjük, akkor kb. az alábbi szinteket lehet várni:

    Konica Professional Photo Glossy (305 gr): kb. 95-98 %
    Konica Photo Quality High Gloss (260 gr): kb. 92-95 %
    Konica Premium Photo Glossy (175 gr): kb. 85-90 %
    Olympus High Glossy Photo Paper (215 gr): kb. 85-90 %
    Epson Photo Paper (190 gr): kb. 82-85 %
    SUPRA Photo Quality Paper Glossy (230 gr): kb. 75-80 %

    Ha a HP kompatibilis papírokat is ideveszem:

    Forte PPHG (270 gr): kb. 60-65 %
    Forta PHG (170 gr): kb. 55-60 %

    (Az eredeti HP papírok kb 50 %-ra becsülhető eredményt produkálnak!)

    Tehát akkor a Canon nyomtatóhoz elsősorban a Canon papírt javaslom, másodsorban a Konica papírokat, harmadsorban az Olympus és az Epson (de nem DuraBrite kompatibilis !!!) papírjait, végül a SUPRA papírokat.

    Nem javaslom a HP kompatibilis (olcsó de Canonhoz szar) és nagyon nem javaslom az eredeti HP papírokat (drága és Canonhoz szar).

    (Ezeken kívül sok-sok papír van, de én ezekkel rendelkezem tapasztalatokkal.)

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák