Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    Sziasztok!

    Gondoltam megkérdem mit vegyek kezdőként.
    Amire kellene:
    - hobbi célú munkák
    - tüskesorok beforrasztása, vezetékek forrasztása
    - ritkán, de smd alkatrész forrasztása 1-1 alkalommal

    Az hogy mit tudjon Ti tudjátok jobban, Lidl-s állomásom volt, ami szépen szénné égette magát és már lassan javíthatatlan állapotban van + hegy csere is macerás.

    Amit szeretnék: Lehetőleg nem hálózati feszültségű forrasztót, amihez van csere alkatrész, csere pákahegy és több féle közt is lehet válogatni. Illetve ne égesse szénné a kezem, illetve saját magát, ha hosszabb ideig bekapcsolva hagyom, mert pl nagyobb panelen forrasztok.

    Helyben amik vannak:

    ZD-98 50W 6500Ft
    JLT-02 24V 50W pákával 15000Ft
    másik boltban:
    Fahrenheit ~6000Ft
    Fahrenheit digitális 24000Ft
    SMA 050 most nincs, de amúgy 15000Ft lenne itt.

    Szóval postával a Hestore olcsóbb mint helyben, de még személyesen is benézek ezekre a helyekre.
    Mit ajánlotok, ami kezdőként elmegy és használható a fenti célokra és akár kiegészítőt is vehetek hozzá most.. pl tartalék páka, pákahegy stb.
    Ár tekintetében nem vagyok földhöz kötött, mert ha van értelme az árkülönbözetnek akkor belevágok.
    Solomon mennyire szétégetős fajta? SL10, SL20 mennyire vállalható, vagy inkább SL30... netán külföldi forrásból mást?
    Köszi a válaszokat előre is!

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Teréz Atya #10 üzenetére

    Nagyon olcsó nagyon kezdő kitet találtam, szerintem ennyiért még jó is lehet.
    Hakko utánzat (936), ebay-en van panel ha lehalna, pákahegy dögivel, akár gyári is belemegy, páka BG-n ebayen rogyásik hozzá, max csatit kell cserélni de az is többfajta van.
    Ha ezt tudom nem kezdem el összerakni elemenként az enyémet.
    Hakko 907 klón pák bg-ről 1800Ft
    DIY Hakko solderin iron controller előlappal ~2500Ft
    Trafó vateráról ~2750Ft
    Kell még egy ház is hozzá, itt meg egyben olcsóbban megvan, ha valaki HK-ról rendel érdemes megfontolni a vásárlását.
    Az más tészta, hogy itthon egy normális 24V-os trafót nem kani ennyiért, de gondolom nem azért népszerű, mert annyira szar. :D

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Imy #12 üzenetére

    Hallottam hírét, az enyém még nem ért ide, de lehet veszek 1-2 hegyet olcsóbban és ha nem jönne be, akkor gyári gondolom már elfogadható minőségű.
    Iron-N pákát is tervezek, mert ha annak hobbi szinten viszonylag jól használható hegyei vannak, akkor egyiket ólommentes forrasztáshoz, a másikat hagyományos forraszanyaghoz használom.

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Jackal2 #16 üzenetére

    Jó, csak fura, hogy "régi" sárga pákával árulják.
    Új páka kék rövid hegyes, az ESD-s pedig fekete színű lehet a kerámiabetét miatt.. ...
    Ami tetszik benne, hogy elöl az összes kezelőszerv... kapcsoló, hőfokszabályzó.
    Múltkor hestore.hu-n bedobtam egy solomon pákát és pár hegyet a kosárba és több mint 8K-ra jött ki, na nyomtam is a kérem kapcsolja ki gombot. Amíg a hakko klónt pákát megkapom ~1800Ft-ért és a 10db-os hegyet hozzá ugyanennyiért addig nem gondolkodom máson. Sokszor egy hónapig sem forrasztok, de ha össze kell valamit forrasztani akkor sem kínlódok órákat vele max negyed vagy fél órát. Addig megvár a kosárban. :DDD

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Jackal2 #18 üzenetére

    Nem lehet baj, mert 24V-os tápfeszt kap a páka.
    Ráadásul pl a Lidl-s cuccal ellentétben ebben van hőérzékelő ahogy a T12-es klónban is... igaz annál valamelyikbe raknak mozgásérzékelőt is, hogy ha nem használod kikapcsoljon.
    A hakko klónom meglestem és a pákahegyre a föld rá van kötve, így nagy bibi nem lehet.
    A vezérlő nem egy atomstabil de beépítve megfelel és teszi a dolgát. Sok erőhatás nem éri a poti csavarással.
    PC táp meg azért tűnt ideálisnak, mivel van alapból földelt csatlakozó aljzata, akad itthon hozzá kábel is pár darab és belefért minden. Kb 2 óra alatt összeszórtam és az idő nagy részét a táp átalakítása vette ki.. vágás, festés, faragás. Bekötéshez adnak rajzot sok ész nem kell hozzá, max a 24V-os ágra is teszel egy biztosítékot és a trafó primer oldalára is (bár ide toroid esetében nem árt nagyobb mint a névleges áramfelvétel).

    Itt az én cuccom... nem kiállításra készült ezért néz ki így. :D

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Imy #20 üzenetére

    Kösz, a festés nem a legjobb, hideg is volt és a kompresszort nem akartam bekapcsolni és ecset kisebb helyet foglal, ezért nem egyenletes. Hátul van még két olvadóbiztosíték tartó, ami nem látszik biztos ami biztos alapon.
    Nem volt Lidl-s pákád, na az melegszik lassan, pedig 240V-os. :DDD
    Szerintem rendelek még egy pákát tartaléknak és / vagy olómmentes forrasztáshoz + hegyeket, csak megvárom, hogy méretben jó-e amit rendeltem.
    Ha több lesz a forrasztanivaló meló hobbielektronikáról lestem egy kapcsolást ami jó solomonhoz, wellerhez max megépítem és vadászok egy használt wellert.

Új hozzászólás Aktív témák