Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imy

    veterán

    válasz Jackal2 #2 üzenetére

    Amit nézni kell:

    - ne hálózati feszültséggel működjön
    - ajánlott márkák:
    weller
    solomon (Iron-Nbelemegy a weller hegy, és a hegy az egyik kulcsfontosságú része a pákának), illetve komplett állomás: SL-10N
    farenheit
    hakko ( hakko klón is elég jó páka, hegy)

    Ajánlott beszerzési források:
    - hestore
    - e-bay, itt a hakko klonok, hegyek
    - farnell

    Én jelenleg a solomont javasolnám hobby célra, amit lehet tuningolni weller heggyel.
    Egy normális weller állomás WD 1000 minden igényt kielégít, de ritka használathoz már drága, ahoz az első opció ajánlott. Aki szeret barkácsolni, annak javasolt egy jó weller páka beszerzése, pl egy WSP80. Ehhez egy kis barkácsolással kb 6-10e Ft-ból egy szabályozó/tápegységet meg lehet építeni.

    Majd írom az összefoglalót, abban benne lesz minden részletesen.

  • Hurkafej

    aktív tag

    válasz Jackal2 #2 üzenetére

    Szia.
    Én ilyen forrasztóállomást használok, [link], nem egy profi cucc, viszont barkácsolásra ennél jobb eleinte szerintem nem szükséges, mert olyan precíz alkatrészeket nem fogsz valószínű kezdésként forrasztani, amit kinyírhatnál azzal, hogy nem a legprecízebb a hőmérséklet szabályzása.
    A hőmérsékletet rendesen tartja, sokféle hegy is kapható hozzá, én sokat forrasztok vele, vastag vezetékeket is alkalmanként. Persze menőbb és kényelmesebb egy precíz állomást építeni a Hako pákához például, és az biztosan jobb lesz mint ez, viszont az ára sem annyi.

    Olvastam, multimétert is keresel.
    Gondolom akkumulátorok mérésére akarod használni, például, hogy kellene-e egy több celláshoz balanszolós töltés.
    A maximum ameddig el lehet menni pontosságba az neked, a DC 0,5% kategóriába eső pontosság, ez az a kategória ami már közelít a labor műszerek felé.
    Mivel 20V-os méréshatárba méred az akku cellákat, az azt jelenti, hogy a mért érték pontossága 0,1V, ami már épp jó lehet.
    A tesco gazdaságos és társai műszerek 2-5% között lehetnek valahol, ami közelsem kielégítő. :)

Új hozzászólás Aktív témák