Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemusz

    addikt

    válasz Zaied #87699 üzenetére

    Köszi.

    Viper Miniről olvastam, hogy magas a lodja (2 dvd felett is érzékel) és volt valami olyan problémája hogy swappingelés után az első klikkre 10ms delayt rakott. Nem tudom ezeket kijavították-e már, én úgy találtam hogy nem. Mivel qck mini padot használok, elég sokat rakosgatom az egeret, úgyhogy ezek így eléggé elvették a kedvem.

    MM 710 lesz valószínűleg a kiválasztott, kár hogy BF alatt nincs most sehol leakciózva.
    Egérajánlót böngészve szimpatikus még az Endgame Gear XM1, illetve a DM1 FPS, bár ez utóbbi a sica után lehet nagynak érződne.

  • lemusz

    addikt

    Jól kilóg a cm mm710/711 DPI pontossága a mérésekben. 400 dpi-n közel 22%-al, bár ahogy emeli az értéket úgy csökken, 800 dpi-n már csak 9%, 1600-on meg 3%. Van olyan, aki ezt az egeret használja és a korábbihoz képest emelnie kellett az ingame szenzin vagy az egér dpi-jén, hogy ugyan azt az érzést kapja, mint a korábbi egerén?

  • lemusz

    addikt

    Üdv! Pont ebben a hónapban 7 éve, hogy használok egy asus rog sicát nagy-nagy megelégedéssel. Már eléggé kopott szegény, eljárt felette az idő, ajánlóból is kikerült, mai sztenderdek szerint súlyos is a maga 80+ grammjával és a 3310 szenzor se a legmodernebb. Nézegetem itt az egereket, olvasgatok jobbra balra már napok óta, két egér van ami nagyon tetszik, az mm711 és az XM1R. Voltak még ezen kívül mások is, de ezért vagy azért kizárogattam őket, bár fenntartom a jogot hogy még szóba jöjjön valami. Szeretnék egy könnyebb, jobb szenzorú, alacsony LOD-dal rendelkező, jó click latencys, paravezetékes egeret venni, ami lehetőleg a legközelebb áll ergonómiában a Sicához. Nem érdekel sem makró, sem rgb, sem egyéb úri huncutság. Kezem kb 17,5-18cm hosszú, 10,8cm széles.

    A CM egerét sajnálom, hogy nem mikrokapcsolós, a 6,8ms click latency kicsit riaszt, bár tudom hogy teljesen elfogadható érték, de szeretnék valami gyorsabbat, hátha azzal lehetnék fizetett esportoló megasztár. :DDD Nameg ez nem lenne előrelépés ebben a tekintetben, mert sicán megfelelő beállításokkal ugye 5ms körüli ez az érték. A méhsejt felépítés is riaszt, szerintem nekem nagyon gyorsan koszolódna. Tudom hogy a 710 könnyebb, de a 711-nek jobb az ára. Attól is tartok, hogy bár könnyebbet szeretnék, de egy ilyen 20-30 grammos csökkenést lehet nehéz lenne megszokni, időbe telne, főleg hogy "high sens" csgo player vagyok (2,7 ingame, 800dpi).

    Az Endgame egerében az riaszt, hogy lehet kicsit nagy nekem. Szóval a Sica 115x61x38-as méretei után, egy 123x66x38-as nem tudom, lehet hogy nagynak tűnne, főleg hosszában, mert valamiféle hibrid claw fogásban tartom az egeret, amivel még a Sicánál se érnek el a mutató és középső ujjaim a click gombok végéig. Hüvelykujjam szorít, mutatóujjam claw, középsőujjam jobb gombon laza claw enyhén az egér külső oldala felé húzva görgő középső-alsó részével egy vonalban, a gyűrűs és kisujjam pedig palm szerűen a burkolatra ráhajló enyhén szorító fogásban van gaming közben. Non-gaming közben meg inkább fingertipesen használom az egeret. Tehát egy 123mm hosszú egérnél lehet hogy nem éppen az ideális pontokon nyomkodnám a gombokat, bár legalább ezen az egeren jó nagyok a gombok, lenne felület helyezkedni. Riaszt a szoftver hiánya is, a LOD-ot mindenképpen a legalacsonyabbra szeretném állítani, firmware frissítés nem tudom mennyire nehéz, láttam volt olyan iteráció amiben növelték a LOD-ot, sokat swappingelem az egeret mert kicsi Qck mini egérpadhoz szoktam, tartok az esetleges duplaklikkektől/visszarakásnál történő klikktől is, nem tudom ezek mennyire jelentenek még problémát.

  • lemusz

    addikt

    válasz Synthwave #91629 üzenetére

    Ha még idő is lenne, nem érdemes megszokni valamit, amivel jó eséllyel hatékonyabb lehetsz?
    De.

    Ez a sok riadalom valami kezdődő fóbia lehet.
    :D :DD Hát látod, 7 év az 7 év, az a típus vagyok, hogy ha megtetszik a következő, akkor ismét hosszú távon számolok vele, ezért próbálok a lehető legkörültekintőbb lenni, ráadásul vidékiként macerásabb/költségesebb az elállás, ha mégse jön be valamelyik.

    Gondolom emelést/repozicionálást akartál mondani
    Igen.

    Egy darabka szigszalaggal
    Azt csináltam anno valami steelseries egérrel 1-2 hétig, de nagyon gyorsan ráuntam, mert elcsúszkált meg gyorsan odaragadtak a porszemek és birizgálhatták a szenzort, szóval én már 2022ben nem vetemednék ilyesmire, legyen alapból alacsony, nemtudom sicának mennyi, de ennél nagyobb lehetőleg ne legyen. Olvastam a PAW3370-est hogy jobb ebben a tekintetben a 3389-nél, de a szoftverében nem állítható - fura - M42-nek is gyárilag nagyon alacsony. Van 1-2 a listádon amiket még nem néztem át tüzetesebben, köszi. :R

  • lemusz

    addikt

    válasz Synthwave #91629 üzenetére

    Xtrfy egerek nagyon megtetszettek, szerintem az MZ1 formáját is megtudnám szokni, de a főgombjait túl hosszúnak találom, az egér hosszának több mint 50%-a a gomb, ezért tartok tőle hogy ha a mostani fogásomat egy az egyben alkalmaznám rajta, akkor az alábbi képen zöld körrel jelzett helyen probléma lehet, ha némi nyomást kapna ott, főleg hogy úgy látom lekerekített a gomb a saroknál, sicánál ugye jó erős szegély volt ott, amit enyhén erős ráboruló gyűrűs és kisujjal ki is használtam a jobb kontroll érdekében. Ott azon a részen vajon mennyire érzékeny a gomb? Bekattanhatta véletlenszerűen?


    Mivel az MZ1-be elvileg jobb mikrokapcsolók és jobb zsinór van, efelé húznék, ugyanakkor meg az M42 nem tűnik annyira rizikósnak, mint az MZ1. M42 kapott esetleg azóta jobb kábelt? Néztem egy Linus vidit 1 évvel ezelőtti és ott nekem laikusnak úgy tűnik, mintha már az M42-eseken is az MZ1-féle kábel lett volna, de lehet csak beképzelem.

    Illetve azt is szeretném megkérdezni, hogy a Ninjutso Katana miért nincs az ajánlóban? Nekem laikusnak úgy tűnik, hogy méltatlanul ismeretlen egér, majdhogynem egy az egyben g pro superlight, de harmad annyiért.

    Click latency mérések néhány esetben eléggé eltérnek ezen adatbázis és az rtings oldal adatbázisa között. Szerinted melyik lehet pontosabb? Köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák