Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz spae #83128 üzenetére

    Nyilván csak a Logitechekben, ebből is van HERO+ 12K, HERO+ 16K, HERO+ 25K, de nem csak ebből áll a világ.

    Manapság eljutunk arra a pontra, hogy szinte "bármi" (szenzoros értelemben, és csak szinte, mert lehetnek elfuserált firmware-ek vagy valamiért fos lencse, de ez arányaiban elenyésző), amiben PixArt PMW 3360 vagy PMW 3389, illetve ezek iterációi, mint a HERO+ vagy a Focus+. PMW 3325/27, PMW 3310 is még használható kategória, de nem hinném, hogy annyival olcsóbbak, hogy kifejezetten megérje ne valami 3360/3389-et venni (hacsak nem valami olyan formavilága van az egérnek, amivel nincs 60/89 alternatíva – van ilyen?).

    Már ha újonnan "sarki bótban" kapható dolgokról beszélünk, mert számos régi és a mai napig kiváló, de már rég nem gyártott szenzor van (amivel még új rágcsálókat is ki lehet fogni, de ez gyakran a kincskeresés kategóriába tartozik). "Raw feelre" a kedvencem talán még mindig az Avago ADNS-A2020 500/1000 Hz-en, pedig ebben van egy leheletnyi angle snapping is. Fix 400 cpi (1080p desktophoz már kicsit karcsú lehet), és ez volt a Logitech 2002-ben megjelent, első, még 8 bites optikai gaming egereiben (Logi MX300/MX500), és ennél brutálabbat szerintem semmivel nem lőttem huszonév alatt, ha csak a tiszta hit %-ot nézzük. Ezt egy ronggyá kopott Allsop paddal + 125 Hz-cel, szóval tartozik hozzá transzcendens élmény is. : D

    De pl. az Avago ADNS-S3688-cal (vagyis Razer 3G infrával) sem nyúl mellé az ember, a Salmosámat imádtam (pedig ennél is van egy kis angle snapping), és akkor még igen aktívan puttyogtattam. Vagy...

    Visszatérve az újakra: 3360/3389-nél nem érdemes 1900 cpi fölé menni (de meg amúgy sem, semmivel), mert alapvetően 32 frame-nyi smoothing lesz, azt meg nem akarod, de az, hogy az érzékelő hogyan viselkedik, ahogy fokozatosan értelmetlen cpi tartományokba kényszeríted, már változó, szóval szerintem firmware függvénye leginkább.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák