Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vanir

    veterán

    válasz e-newsee #49844 üzenetére

    Ellenben 144 Hz-es monitorral magas framerate mellett baromira nem mindegy, hogy 500 vagy 1000 Hz, mert 500-on elég csúnya screen tearing van finom egérmozgatásoknál (elsősorban FPS játékokban).

    [ Szerkesztve ]

  • dobragab

    addikt

    válasz e-newsee #49844 üzenetére

    Csak hogy nehogy valaki tovább hangoztassa, de a különbség az 1000 és az 500 Hz között nem 0,5 ms, hanem 1ms.

    Nem ő találta ki, hanem (#49806) Sz4bolcs az összefoglalóból idézett. Ott sem véletlenül van az, ami. Régen az volt az elfogadott tény, hogy a kettő között a késleltetésbeli különbség 1 ms, ahogy te mondod.

    Aztán rájöttünk, hogy nem. Gondolj egy pillanatszerű jelre, mondjuk egy 1 nanoszekundum hosszú mozdulatra. Ennek mennyi az átlagos késleltetése pl. 1000 Hz esetén? Ha éppen a legutóbbi polling utáni pillanatban érkezett, akkor csak 1 ms múlva lesz a következő polling, így 1 ms. Ha viszont közvetlenül egy polling előtt érkezik a jel, akkor a gyakorlatilag azonnal ott a polling, ami közvetíti: 0 ms.

    Könnyen végiggondolható, hogy a legutóbbi polling óta a mozdulat késleltetése a 0 - 1 ms közötti időintervallumban egyenletes eloszlású, így a jel átlagos késleltetése 0,5 ms.

    Analóg módon 500 Hz esetén ez átlagosan 1 ms input lag. Nyilván itt a késleltetés alatt csak az adatátvitelből eredő késleltetést értem.

    Mindezt nem mertem volna meglépni, hogy következetesen átírom az összefoglalóban, ha nem lenne rá gyakorlati bizonyíték, pl. mérés. Szerencsénkre még le is tudtam mérni, ezzel a cuccal. Igazából nem az 500 Hz és 1000 Hz közti különbséget mértem le, hanem a 125 Hz és az 500 Hz köztit, ami 3 ms, és sokkal könnyebben elkülöníthető a 6 ms-tól, mint a 0,5 ms az 1 ms-tól, utóbbi igazából már-már a cucc hibahatárán belül van. Az elmélet igazolásához viszont annyi is elég volt, hogy a 125 Hz és az 500 Hz között 3 ms van.

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Új hozzászólás Aktív témák