Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    veterán

    Kisebb fajta ergo egér vonalon nézelődök, lényegében 2 fő jelöltem lenne. Érdekelne, hogy pro-kontra mit gondoltok ezekről, build quality, click feel, coating, stb. terén. Formára valószínűleg egyikkel sem lenne bajom, a Thorn mellett szól talán a kisebb súly, illetve az optikai kapcsolók. A Zowie előnye lehet talán a jobb görgő (én nagyon szeretem ha jó racsnis és rendesen érezni a steppeket), illetve a nagyobb talpak, talán jobb építési minőség.

    Szóval:
    Zowie EC3-CW vagy Lamzu Thorn? :U

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    veterán

    válasz koxx #98528 üzenetére

    Rendben köszönöm a megerősítést, közben én is arra jutottam, hogy az a 20+g azért már jelentős.

  • Yodamest

    veterán

    Tegnap végre használatba vettem az új Lamzu Thorn egerem, viszont megosztanám a kezdeti hands on tapasztalataimat, mert a hype-al ellentétben nem annyira rózsásak:

    - Persze a csomagolás, mint az Atlantis esetében is, tök jó meg minden, ezzel nincs gond.
    - Ami viszont azonnal hidegzuhanyként ért, hogy a EGG MPC-890 cordura egérpadomon akadnak a talpak... Valószínű az van, hogy nem kerekítették le őket eléggé a széleken és a szögletes talp élek ellenállást, beakadást generálnak. Ez azért is meglepő, mert az Atlantissal nem volt ilyen problémám.
    - Következő, kissé már szubjektívebb jellegű gond, hogy ezek az optikai főgomb kapcsolók nem igazán jönnek be a mechanikushoz képest. Az Atlantis határozott kattanásaival szemben, ezek egyszerűen túl puhák, a bal gombnál néha olyan érzésem van, hogy ha nem figyelek duplán kattintok vele, annyira puha. A jobb gomb pedig kissé hollow, tehát van egyfajta ilyen üreges érzete a bal gombhoz képest.
    - A sokat dicsért borítástól sem vagyok elájulva, persze finom sima, de már már túl sima, semmi textúrája nincs, nekem kissé csúszós ez így. Az Atlantis fekete verzió kissé "gumisabb" hatású volt, jobban tapadt.
    - A görgő középső gomb (MB3) tök jó, azzal nincs gond, kellően puhán lekattintható, az nagyon jó.
    - Ami viszont már szintén nem annyira jó, a görgő görgetése. Vagyis részben nagyon jó, mert határozott járása van, jó racsnis, viszont ahol ez megint csak hibádzik, hogy e-melett hamar csúszóssá tud válni, mert az anyaga nem tapadós. Ez a könnyen csúszóssá válás, ezzel a nehezen görgethetőséggel (amit egyébként szeretnék), olyan kombót alkot, mintha jégen próbálnék járni és minden lépésemre egy plusz nyomatékot kellene tennem. A görgő is nehezen jár, de csúszik, ezáltal oda kell pluszban figyelnem, hogy erősen, jó tapadással nyomjam rá az ujjam görgetésnél.

    Szóval hirtelen ennyi, még megpróbálom megszokni, biztos velem van a baj, de az Atlantissal ezen problémák egyike sem jelentkezett, nekem ez egyelőre visszalépés ahhoz vagy az endgame egerekhez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    veterán

    válasz Mephike #98606 üzenetére

    Hmmm, fólia ezen nincsen, nem tudom lehet "bejáratódik" idővel. De amit írtam, azt érzékeled azért te is? Tehát a kicsit hollow jobb gombot a balhoz képest és hogy nagyon érzékeny a bal gomb? Csak, hogy ez tényleg ilyen kell, hogy legyen vagy hibásat fogtam ki netán.

  • Yodamest

    veterán

    válasz Tsebacsi #98667 üzenetére

    Nem szabad azért boomernek sem lenni, tudom tudom kemény szavak, de nem jó a múltban ragadni miközben a technológia elszalad mellettünk. Engedd át magad az érzésnek inkább. A Synthwave által ajánlottak közül, amivel eddig dolgom volt:
    1. Lamzu Atlantis, most szervizben van (görgő hiba), azt használtam lately és endgame egér, tényleg nagyon jó, nyilván ha a fogás is tetszik, de ez minden egérre igaz. Jók a gombok rajta nagyon.
    2. Xtrfy M42, ebből a vezetékest használtam anno, ez is baromi jó, a gombok talán puhábbak mint a Lamzun, főleg az oldalsó, de az Xtrfy is egy megbízható márka, jó cuccokat csinál, nem kell félni tőle.
    3. Endgame Gear XM2we, ezt tervezek most venni, de a korábbi vezetékes verzióit használtam és ez is, mint a neve is sugallja endgame egér. Német precizitás és keménység jellemzi, a fő gombjai jó kemények, nekem ez az ami eddig a legjobban bejött így feelingre, mert szeretem érezni, hogy lenyomtam a gombot, mint pl. egy machanikus billentyűzet esetében. A neten gyakorlatilag nem fogsz találni olyan review-t, ahol nem azt mondják, hogy ez az egyik legjobb egér valaha, igen annyira jó. A borítás a legjobb a piacon. (számomra a főgombok is)

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    veterán

    Aztán közben barátkozom ezzel a Lamzu Thorn-al, de a fő gombok csak nem akarnak jók lenni az én ízlésemnek. Filóztam rajta mi lehet ennek az oka, szerintem két dologra vezethető vissza:
    1. A mechanikus kapcsolók elhagyása miatt, ez az optikai kicsit amolyan Razeres lett, engem a DA egerekre emlékeztet kicsit az érzete, egy fokkal talán jobb, de nincs meg az a határozottsága a kattanásoknak, amit az Atlantissal megszoktam.
    2. Ez pedig egy másik aspektus, szerintem az is baj, hogy elég magas az egér (nagy a háta), a főgombok viszont ahhoz képest elég alacsonyan vannak, tehát van egy elég meredek süllyedése a főgomboknak. Ez azért baj, mert magasról alacsonyra kell "ütni" az ujjaddal, nem tudom jobban megfogalmazni, tehát úgy érzem túl meredek és alacsony a bombok helyzete az ujjaimhoz képest. Sokkal jobban esne, ha magasabban lennének a gombok, nem egy mély lejtőt ütnék, hanem egy kevésbé meredek fennsíkot.
    Egy kis játék:

    Abba gondoljatok bele, sőt ki is próbálhatjátok, a levegőben helyezzétek el a kezeteket, mintha egy egeret fognátok: relaxed claw grip fogás, semmi extra, és olyan a Thorn számomra, mintha a mutató ujjatokkal a hüvelykujjatok síkjáig kellene lenyúlnotok/lekoppintanotok. Érzitek, hogy feszül a kezetek? Na és most ehhez képest, sokkal jobban esik, ha csak mondjuk ugyanabban a reflaxed claw gripben a mutató ujjal csak egy modjuk centit kell lefelé koppintani, tehát nem a lent fekvő hülyelykujjig, csak a táv feléig mondjuk. Ugye hogy mennyivel kényelmesebb? Ráadásul a gombok lefelé görbülése sem segít a dolgon, szerintem jobb lenne a vízszinthez közelebbi gomb meredekség, hogy az ujjbegy ne ilyen 60 fokos szögben érje, hanem nagyobb felületen, teltebben lehessen lenyomni, szerintem...

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    veterán

    válasz Szellem. #98679 üzenetére

    Nem titkoltan ilyen claw grip ergot akartak, a megszokott palmos helyett. Fogásra relaxed clawal, ami majdnem palm, de nem fektetem annyira rá az egész tenyeremet, már szinte egész kényelmes, csak közben ahogy tekeredik az egér, valahogy feszül a kezem, azt érzem, hogy akkor már inkább a szimmetrikus jobb lenne.

    A klikk nyomáspont, hogy magasan van, azt hogy értitek? Hogy nincs pretravel? Pont az a baj, hogy a púphoz képest nagyon meredek az egér eleje és nekem nagyon lent vannak az ujjaim. Azt érzem, ha kevésbé kellene behajlítanom az ujjam (voltaképp laposabb lenne az egész egér, vagy legalábbis az elülső 2/3-a) az ergonómialilag jobban esne. Hát igen én is befürödtem. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák