Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pitagi

    tag

    Sziasztok!
    Olympus em-1-em van, a régebbi, 12-40-es objektív beszerzését fontolgatom (12-50 és pana 20 lecserélésével), de mielőtt belevágnék, gondoltam, megkérdezem, hogy rendezvény (családban esedékes szalagavató, helyi bál, kisebb templomi események) fotózásra van-e a fenti szett értékében (váz+obi max. 300E, használt) jobb lehetőség?
    Ami miatt elbizonytalanodtam: képminőség (itt gondolom az új objektív, utólagos zajszűrés, képfeldolgozás, tudatosabb géphasználat sokat segít), illetve külső vakuval TTL módban drasztikusan lelassult a rendszer, 0,5-1 másodperc is eltelik az expogomb lenyomása és a kép elkészülte között. /Erre is olvastam megoldást, de a gyakorlatban még nem volt módom kipróbálni./
    Nem szívesen váltanék, mert minden másra(családi, utazás, természet) megelégedéssel használom, de egy kérdést mindenképp megér, előre is köszi a véleményeket!

  • pitagi

    tag

    válasz lugosi #54021 üzenetére

    Köszi, igen, ez az elképzelésem, a két meglévő árából+ kiegészítve vennék egy használt 12-40-et. A 20-assal nekem a fő gondom, hogy itthoni beltéri csoportképhez szűk. Még gondolkodom, és közben figyelmesen olvasom az 54022-es hsz-ra adott válaszokat is.

  • pitagi

    tag

    Egyelőre tisztán elméleti kérdés, továbblépésen gondolkodom, nem sürgős, de szívesen olvasnék ötleteket, javaslatokat.
    Jelenlegi rendszerem olympus e-m1, nem-pro kategóriás natív, és 4/3-os obik. A nagylátót illetve telét viltrox-em1 + canon obikkal oldom meg, szintén nem pro, hanem kit/régebbi használt kategória. Van egy nex-6 is manuálozni speed boosterrel.
    A továbblépésre az eredeti elképzelésem az em1-ii volt, illetve madarazni kezdtem (jelenleg etető környékén kisebb énekesmadarak, de más is érdekel), erre oly/pana 100-400, de elbizonytalanodtam:
    -még mindig elég magas az e-m1 ii használt ára
    -oly/pana 100-400 használtban nagyon ritka
    Amire még használom: családi fotózás, tájkép-természet, főleg virág (nem makro, csak közeli). Szenzorban és (a madarazásnál) AF-ben szeretnék előrébb lépni.
    Három irányt látok:
    - eredeti elképzeléshez ragaszkodni
    - egy harmadik váz madarazásra (pl. használt aps-c tükrös és sigma tele)
    - teljes rendszerváltás: de mire? félek, hogy csak sokkal több pénzből és rengeteg idő/ energia befektetéssel lehet egy hasonló rendszet felépíteni...
    A keret kb 350E, (ennyibe kerülne nagyjából az em1-ii-re váltás és egy használt m4/3 tele), ha új rendszer, akkor nyilván a teljes jelenlegi obiparkom értéke hozzá jön, ez most tippre kb 250E.
    Egyébiránt szeretem a jelenlegi gépet, és a madarazáson kívül a teljesítményével, tudásával is elégedett vagyok.
    Minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok és köszönök :)

    [ Szerkesztve ]

  • pitagi

    tag

    válasz Neck #56764 üzenetére

    Bocs a késői válaszért, köszönöm a tanácsot, igazából sejtettem. A sigma 100-400/150-600 tetszene, de valószínűleg nem éri meg teljes rendszert váltani, az meg vágyálom, hogy m4/3-bajonettel is elérhetők legyenek...

Új hozzászólás Aktív témák