Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz KawaBazsy #43306 üzenetére

    Olvass kicsit figyelmesebben, videó közben jitterel a fókusz. Hol írtam én olyat, hogy ne lenne olcsó és baj lenne hogy nincs benne stabi? Ilyet meg se említettem. Ne adjál olyat a számba amit nem írtam! Nagyon jó obi sor, ha Sonym lenne biztosan megvenném mindhármat.

  • Grga_Pitic

    aktív tag

    válasz KawaBazsy #43306 üzenetére

    Igen, csak a vita onnan indult ki, hogy Econ szerint a Sony APS-C a legolcsóbb rendszer, amit a Sigma fixekre alapoz. Az meg nincs az ajánlójában, hogy ezekkel bizonyos kompromisszumokat kell kötni a Sony legnagyobb ütőkártyájának tartott PDAF-ben.
    A videó alatt amúgy nekem kevésbé hiányzik a jó PDAF, pedig van két mozgékony gyerekem. Tegye fel az a kezét, aki egy lámpa fényénél a gép felé szaladó embereket szokott videózni. Mert én általában a szabadban, világosban videózok (a lakás a gyerekek miatt sosincs olyan állapotban, hogy be merjem rakni háttérnek), legalább ekvivalens 50mm objektívvel (de az még sokszor szűk is) és manuális fókusszal. 1/50s zársebesség, ekv. 50mm objektív, F8 rekesz (aminél sokszor szűkebb rekesz kell), Full HD felbontás és 4 méter tárgytávolság (egy kisgyerek így belefér szellősen) esetén a tárgy előtt 1,9 méter, utána 44 méter az élességi határ a DOFsimulator szerint. Ebbe csak akkor nem férek bele, ha odaszalad közvetlen elém, de azt úgyis kivágom. Lehet művészkedni nappal is ND szűrőkkel szűk DOF-al, de ez lesz az utolsó, amivel egy kezdő vacakolni fog. Telét kevés fényben eddig csak rögzített szituációban használtam (gyerek a színpadon, én meg távolabb), oda meg manuális fókusz a legjobb, az elején belövöm, és utána nem nyúlok hozzá.
    Nekem személy szerint előbb kéne a jó stabi, mint a PDAF (videóra Pana GM1-et használok stabilizálatlan Olympus fixekkel).

Új hozzászólás Aktív témák