Új hozzászólás Aktív témák

  • salapp

    addikt

    Üdv mindenkinek!

    Rengeteg tesztet, összehasonlító review-t elolvastam, ár/érték arányban kerestem a nekem legmegfelelőbbet.
    Már majdnem elcsábultam az LX7-re, szeretnék legalább 1"-os, még inkább APS-C szenzort, így sokat kiejtettem.

    Pofátlanul jó ára lett most a Sony A5000+16-50 kitnek, és kérdezem, hogy szerintetek megfelelő lehet-e nekem erre:
    - gyakori beltéri fotózás (ehhez vennék egy Sigma nagylátószögű, nagy fényerejű fixet még hozzá, ha úgy egészében szimpatikus a gép és hosszabb együttélést tervezek vele)
    - utcarészletek, épületek, közeli témák, rohangászó-ugráló kutyák
    - állványról szürkületi/esti tájfotó, városfotó, épületfotó, fényjátékok, rovarok, virágok
    - rövidebb videók (amúgy sem volt soha szimpi az oly, bocs a fanoktól, de így hála égnek kiejthettem)
    - néha egy-egy portré
    - szeretek kattintgatni is de szeretek belenyúlni is, ha olyan a téma és van rá pár másodperc
    - alapvetően jpeg, de néha raw is becsusszanna, szeretnék lehetőleg belenyúlás nélkül is szép jpegeket eredményül látni (nyilván a saját fotós ügyességem

    Lehet ehhez értelmes áron közgyűrűket kapni?
    Vannak esetleg az alpha sorozatot használók közt olyanok, akiknél bevált egy-két megfizethetőbb árú, fényerős nagy látószögű és normál obi hozzá? Telézni nem szoktam soha.

    Köszönöm, ha vannak tanácsok a vásárláshoz!

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Új hozzászólás Aktív témák