Új hozzászólás Aktív témák

  • csmat

    senior tag

    Fotózással ismerkedéshez keresek valamilyen gépet. (jelenleg egy sony dsc-HX50 van, ami nem rossz,de szívesen játszanék kicsivel komolyabb géppel.)

    Témák : család, természet, esetleg járművek.
    A könnyen szállíthatóság miatt most a MILC gépeken gondolkodom, de használt DSLR-ek is szóba jöhetnek.
    Alapvetően szeretném 60-80-ból kihozni, pl canon 450d, vagy néztem oly e-pl5-öt (de nem volt túl meggyőző a fogása.)

    Ami tetszene jelenleg egy Olympus OM-D E-M10, de nem tudom megéri e az árát így kezdőként.
    Fontos lenne a beépített kereső és a kézzel állítható zoom. (valamiért nem szeretem az elektromos zoomokat)
    Igaz az hogy a DSLR-eknél könnyebb az egyes funkciókat előhívni, mint a milceknél? (nem kell annyira a menüben kolbászolni, pl az iso állításához?)

    Bocsánat de a samu nem szimpi valamiért, egy pentax, oly, fuji sokkal inkább (főleg valami retro kinézetű, de ez nem feltétel)
    Első körben nem bíbelődnék a raw buherálásával és úgy tudom a fuji-k általában elég jók JPEGben.
    Szóval bármilyen ötletet, tanácsot szívesen fogadok.

    Érdemes egy régi, 5-10 éves DSLR vázat venni? A live view és videó nem lenne baj, ha tudná, ami az akkori gépekben pl tudtommal nem nagyon van.
    Nikon D5100 mennyire éri meg?

Új hozzászólás Aktív témák