Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Frawly #57943 üzenetére

    Ez nem annak a függvénye, hogy hány évet számítóztál, hanem ezt külön tanulni kell, ujjgyakorlatokat csinálni rá, rendes gépírós tananyag meg oktatóprogram alapján és tanulni, gyakorolni kell. Ezt vagy külön tudatosan megtanulod, vagy nem, ezt magadtól nem szeded fel, akkor sem, ha 100 évig gépezel.
    De, felszeded. Sosem tanultam gépírni, sosem gyakoroltam külön, finoman szólva is egyedi stílusom van, ami az ajánlásokat/szabályokat szinte minden pontban megsérti, mégis vakon gépelek. És sokan vagyunk így ezzel.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • nyunyu

    félisten

    válasz Frawly #57943 üzenetére

    Ez meg hogy lett dupla?

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Frawly #57943 üzenetére

    Háát, nem is tudom.

    Sok géphasználat után azért ki tud alakulni egy izommemória, amivel nagyon szabálytalanul, de vakon tudsz gépelni, viszonylag jó sebességgel.
    (Nálam mindig a permanens fogalmazásgátló a fő akadály, nem a fej-kéz koordináció, vagy a kezek sebessége)

    Mivel én elég sokat mozgatom a kezeimet keresztül-kasul a billzet fölött, nekem pl. kell valamennyi vizuális visszacsatolás ahhoz, hogy visszataláljak a megfelelő pozícióra.
    Billzetre lepillantva legtöbbször a kurzorok *, Esc, Enter pozíciójához viszonyítok, meg a mod gombok sakktáblája is segít a helyes távolság felmérésében.

    Egyszínű fekete billzetes laptopomon a billzet közepén lévő csikló az origó, éjszakánként onnan számolom fejben a jobb mutatóujjal becsapódás koordinátáit. (Pl. F6 3 gombbal feljebb, eggyel balra)
    Nappal külső billzetet használok...

    Mivel nem szoktam fixen a nemkurzor&nemWASD billentyűkön tartani az ujjbegyeimet, így 30 év után sem tudom, hogyan kell kitapogatni a home row-t, túl ritkán ér az ujjbegyem a bütykökhöz. (Régi Cherryjeimen ráadásul nincs is bütyök)

    Feliratozás számomra másodlagos, max esztétikai szerepe van.
    Most pl. két német billzet van előttem, meg a svéd laptopom.
    (Értelmes magyar kupakszettre csak az egómnak lenne szüksége, hogy kimaxolhassam a fasza magyar billzetem van érzést, de ezirányú OCDm sem mostanában lesz kielégítve. :DDD)

    *: Múlt héten egyszer visszaraktam az oldschool ezrest, szabályosan hülyét kaptam tőle, hogy a felfele kurzor környékén pihentetett kézzel semmit sem értem el rajta, minden messze volt, sokat kellett onnan balra-jobbra, fel-le mozgatni a jobb csuklómat.
    Úgy látszik, túlzottan hozzámnőtt a melóra tartott 1800, aminek nem szeretem az egyedi kiosztását, de azon legalább minden közel van.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák