Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz galaktikus #52541 üzenetére

    de néha éjjel nagyon zavar, hogy nem látom a gombokat és hiányzik a háttérvilágítás
    Nem háttérvilágítás hiányzik, hanem fény. Sokkal jobban jársz egy asztali kislámpával vagy egy világos kupakkészlettel.

    Viszont ez Gateron Brown switches. Mit kell tudnom erről?
    A kereső és a szimpla visszaolvasás is csodákra képes, mivel ez a legjobb ár-érték arányú billentyűzet jelenleg a piacon, így a hozzászólások elég tekintélyes hányada erről szól.

    Olyasmiket olvastam külföldi fórumokon, hogy finomabb a Gateron kapcsoló, viszont kevésbé strapabíró, bár én nem kalapálok a billentyűzeten, vigyázok rá.
    A barna Gateron simábban jár és nagyobb a taktilis hupli, mint a Cherry reszelős barnájánál. A kevésbé strapabíró szöveget én is olvastam, de ...
    1. maga a kapcsoló a legritkább esetben romlik el, egyszerű mechanikus kontaktusról van szó, de ha megtörténik, akkor 2 dollárért kapni 10 kapcsolót, és ki lehet cserélni
    2. a kapcsolóhibának betudott duplázás, kimaradás és nem érzékelés az esetek nagyon kis hányadát kivéve arról szól, hogy a forrasztás minősége nem volt megfelelő, megjelentek mikrorepedések, és nem tökéletes a kontaktus. Jellemzően az olcsóbb billentyűzeteket szerelik klón kapcsolókkal, spórolnak a gyártáson, így az építési minőség hiányából eredő hiba a kapcsoló hibájaként csapódik le az emberekben. A Cherry kapcsolót a gyártók valamiért prémiumnak tekintik (csak tudnám, hogy miért, hiszen a konkurencia minden területen elrobogott mellettük már egy ideje), emiatt jobb építési minőség is tartozik hozzá, és általában kevesebb az ilyen jellegű hiba. Azonban a CM az egyik legjobb építési és anyagminőséget kínálja minden szinten, így ezzel náluk kisebb valószínűséggel kell számolni. Ha pedig mégis bekövetkezik (ami a mostani billentyűzeteden is bekövetkezhet), akkor egy kiforraszt-újraforraszt megoldja, és menni fog tovább.

    Mi a véleményetek a cseréről?
    Lássuk a különbségeket:
    1. A mostani billentyűzeteden jó minőségű PBT kupak van kellemesen érdes felülettel és a PBT műanyag + falvastagság miatt kellemesebb hangprofillal. Az új billentyűzeten vékony mártogatós ABS kupak lesz csúszós és kopásra hajlamos felülettel, hangosabb lesz kissé és ezt magasabb frekvenciájú hanggal teszi. Ez egy erőteljes kontra érv szerintem.
    2. Kapsz háttérvilágítást, ami CM szokás szerint valószínűleg 150 Hz-en villog majd a periferiális látómeződben (a többi világítós billentyűzet sem jobb), és fárasztja a szemed folyamatosan. Emellett ha már a megbízhatóság miatt aggódsz, akkor a billentyűnkénti RGB világítás a rendszerben megtöbbszörözi a forrasztási probléma előfordulását. Egy 88 gombos TKL billentyűzetnél 88 kapcsolóval számolva 176 forrasztás akad, amely környékén folyamatos a mechanikai igénybevétel. Ezt RGB világítással kiegészítve a szám 704-re nő, az a szerencse, hogy a CK5x0 vonalon nem SMD ledet használnak, így a LED újraforrasztása/cseréje egyszerűbb.
    3. Szerintem jobb kapcsolókat kapsz.

    Valószínűleg olyan 10e forintba kerülne neked ez a csere (csodálkoznék, ha 10e-nél drágábban el tudnád adni), nem tudom, hogy megér-e annyit, mert az előnyök mellé hátrány is társul bőven. Én az asztali kislámpát választanám és/vagy egy világos kupakkészletet, ami látszik a monitor fényénél is (base + mod innen, hun innen), de ez én vagyok.

    Ha cserélsz, akkor felejtsd el a billentyűzethez járó műanyag kupakleszedőt és rendelj egy fémet (amit linkeltem, az ráadásul kettő az egyben eszközként kapcsoló kiszedésére is alkalmas, ha valaha cserélni kellene). A műanyag végig tudja karistolni a kupakok oldalát, ami a mártogatós technológia miatt azt jelenti, hogy a karcoláson át fog jutni a világítás fénye.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák