Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz zohan echte #51046 üzenetére

    Néztem több videót a Zilent 67g nekem hangosabbnak tűnt mint az Aliaz 70g.
    Maradt az Aliaz 70g és a Cherry Mx Silent Red. Nagyon tetszett az Aliaz 70g annak ellenére, hogy 5pines.

    Mi köze a lábak számának a rugóerőhöz?

    Hint: semmi
    3 vagy 5 láb azt jelenti, hogy plate mounted a switch, vagy van +2 műanyag stabilizáló tüskéje a PCBhez.
    Ennek kb. csak annyi jelentősége van, hogy a plate mounted switch picit lötyög, ha platementes billzetbe (Pl. oldschool Cherryk) szerelik, az 5 lábú PCB mounted meg nem
    Legtöbb modern billzetet 3 lábú plate mounted kapcsolóra tervezik, de ez nem gond, mert a +2 láb lecsíphető az 5 lábú switchekről is. (Legtöbb switchet 5 lábúnak gyártják, max gyárilag lefűrészelik a felesleget, ha 3 lábúnak adják el.)

    50gr, 60gr, 62gr, 67gr, 68, 70, 75, 80...110gr meg azt mutatja, hogy a rugó teljes összenyomásához mekkora erő szükséges.
    Nagyobb szám azt jelenti, hogy keményebb a rugó, nehezebb megnyomni a kapcsolót, jobban fárasztja a kezedet hosszú távon, viszont nem tudod tövig verni, vagy véletlenül lenyomni.
    Azt neked kell tudni, neked mi az optimális keménység.
    (MX Red 50gr rugót használ, gondolom a Silent Red/Pink is, rálehelsz már kapcsol.)

    Zilent vs MX Pink: persze, hogy hangosabb a Zilent, mivel az taktilis kapcsoló (Kb. MX Ergo Clear), van valamennyi hangja pluszban, amikor a kapcsoló kontaktja átesik a stemen lévő taktilis huplin.
    MX Pink teljesen lineáris, ott a kontakt egyenletesen csúszik a stem fülén.
    Aliazról annyit találtam, hogy az is egy silent tactile switch, és ugyanúgy a Gateronnál gyártatják, mint a Zilentet, szóval hangban nem hinném, hogy olyan sok különbség lenne a kettő között, hacsak nem tér el a taktilis huplijuk és/vagy nyikorgósabb rugója van. (miért is utálom annyira az Outemukat?)

    O-ring: Silent kapcsolókhoz felesleges.
    Egyébként meg 5x1.5 kell a Cherry profilú kupakokhoz (GMK!), 5x2mm kell az OEMekhez.

    Stab: ANSI US Ajazz AK33-on én látok egy 6.25U stabot, meg három 2U-t (BackSpace, Enter, bal Shift), ez a sima 60%-okhoz képest egy 2U-val kevesebb (rövid jobb Shift!)
    ISO kiosztáson a bal Shift rövid, oda eggyel kevesebb 2U kell.
    8$ körül volt utoljára egy 60%-ra való csomag, amikor utoljára vettem.

    Ja, mielőtt rendelsz stabot, nézd meg, hogy egyáltalán milyen jellegű stab van a billzetedben.
    Nehogy utólag derüljön ki, hogy nem jó a plate mounted Cherry stab, mert a billzeted Costarra van tervezve :DDD
    (Nem szóltam, plate mounted Cherry jellegű stab van az AK33-ban. Mivel Cherry csak fekete stabot gyárt, így biztosan valamelyik klónja van a billzetben)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák