Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • user12

    őstag

    válasz _drk #209213 üzenetére

    A jobb kocsik jelenleg egyből elmennek.
    Igen ez valóban így van. Volt, hogy felkerült a hirdetés, átküldtem feleségemnek, délután megnézte és jelzett, hogy neki is oké, felhívtam és már nem volt meg.
    Amikor megnéztünk egy autót, mondta a kereskedő, hogy adjunk vmi visszajelzést, mert ha nem kell, akkor szól a következő jelentkezőnek, hogy jöhet (valóban így történt, mert ott előttünk le is mondta).

    Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz _drk #209213 üzenetére

    Én picit árnyaltabban látom ezt.
    Korábban, évekkel ezelőtt is drágák voltak az új autók, de a használtak árai normális (nevezzük így) árra estek vissza.
    Most nem normális árúak.
    A lényeg az az, hogy az árat, mindig a kereslet határozza meg.
    Ha nem lesz vevő, akkor a még jól kitartott autók gazdái is pár hónap után elkezdik levinni az árakat, mint ahogy történik most is.
    Számtalan hirdetésnél látható az áthúzott piros akciós megjegyzés.
    Ha egyre több lesz az akciós ár, akkor aki valóban el is akarja adni, az kénytelen lesz még lejjebb vinni, így generálva az árcsökkenést.
    Kb 3 hónapja már ezt itt is jeleztem, hogy várható lesz az árcsökkenés és igen meg is történt.
    Egyébként maguk az emberek generálják mindig a drágulást, mert valamitől félnek, tartanak. Jelen esetben pont attól, hogy nem lesz autó. De lesz. Csak nem azonnal.
    Pl. már több márkából vannak készleten járgányok és pl. Toyotától tudom, hogy akciók is várhatóak, mert annyi a készlet, hogy már nem egészséges.
    Több olyan autót látok egyébként a használtautón, ami meglepően jó áron van, pl. 10-12 millió környékén olyanokat hirdetnek, amelyek 1-2 évesek és újonnan 20 millió környéke volt.
    Környékünkön van egy autókereskedés, ahol szerintem igényes autókat árulnak. Vannak modellek, amelyek több mint fél éve ott állnak és a kutyának sem kellenek, pedig már volt árcsökkenés is, ráadásul elektromosak, hybridek is ilyen "áldozatok", tehát ezen szegmensben is van ám megtorpanás.
    A hétvégén jelentek meg az MG modellek, teljesen jónak tűnő autók 6 millió környékétől indulnak 7 év garral, és pl 14 millió a Plug in Hybrid fullon full verziós SUV, ami hasonló méretű és felszerelétségű modelleknél kb 40 %-al olcsóbb.
    Na ezek lesznek azok, amelyek letörik majd az árakat.
    Van több nyugat-európai ismerős, barát is, és már ott sem szaladnak 3-4 évente cserélgeni újra az autókat, mert egyszerűen már ez nekik is sok, drága.
    Én ezek alapján bízom az árcsökkenésben.

    [ Szerkesztve ]

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Új hozzászólás Aktív témák