Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsodaP

    csendes tag

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni PC építéshez!

    Otthoni használatra szeretnék PC-t építeni, és teljesen tanácstalan vagyok. A fő problémám az, hogy nem tudom eldönteni, mi az, mai még megéri, és mi az, ami nem.
    A gép elsődleges célja a páromnak mindenféle építészes/tervezős szoftverek használata lenne, hangsúlyozottan egyetemi hallgatói / kezdő munkaerő piaci feladatok elvégzésére, másodsorban filmnézés, harmadsorban esetleg játékok (nem igazán játszottam a Heroes IV-nél frissebb játékkal). Nem igazán vagyunk sem sebesség, sem "legújabb csúcs megoldások" fetisiszták.
    A gép építésre a keret 200.000, ebbe jó lenne, ha egy nagyobb monitor is beleférne. (esetleg +20-30.000, ha indokolt) Jelenleg nincs semmi lényegi alkatrészem, esetleg egy 4-5 éves ATX-es ház befogható. A fenti összegben nincs benne az "egér-billentyűzet-egyéb vackok" tervezett költsége.
    Konkrétabban a kérdéseim:
    - Gyakorlatban mennyire van nagy különbség az 1333-as és az 1600-as DDR3-as RAM-ok között?
    - Az AMD vagy az Intel processzorokra érdemesebb építeni a gépet?
    - Sok helyen olvastam, hogy "a" processzor nem tudja teljesen kihasználni "b" videó kártyát. Ez mitől függ? Eleve mekkora szerepe van a videó kártyának egy ilyen konstellációban? Érdemes-e úgy építeni a gépet, hogy a későbbiekben esetleg egy második vidikártyát is beépítünk?
    - Mennyire érdemes a legfrissebb chip-es alaplapokat választani, van-e átlag szinten lényegi eltérés az egyel előzőekhez képest?
    - Esetleg konkrétabb konfig javaslatoknak is örülnék.

    Köszönöm előre is a válaszokra szánt időt!

  • CsodaP

    csendes tag

    válasz ggbuffon1897 #83844 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm a sok hozzászólást és tanácsot a kérdésemmel kapcsolatban!

    A kérdésem eredetijében (amit még csak a GYK-ek re raktam fel) szerepelt az AMD kontra Intel is, de mivel ez már tényleg vallásos vitába torkollik, ide inkább már kivettem.

    Nekem személyesen az AMD-t is kapásból többen ajánlották, lévén hogy talán nekem olcsóbb mint az Intel. Ezzel kapcsolatban az egyik nagy kérdésem, hogy megéri-e Intelt vennem grafikus maggal, ha egyszer veszek külön videó kártyát is? Eleve mi ett alapján tudok dönteni?

    Amiben még sokat tudnátok segíteni, ha elmagyaráznátok / ajánlanátok jó írásokat, amik segítenek értelmezni az egyes hardware-eknél feltüntetett specifikációkat. Elolvastam sok tesztet sok oldalon, de mint arra próbáltam utalni, nekem nem sok mindent mondanak a "120" és "125" értékek közötti különbségek, főleg ha a "+5" érték +20.000. Illetve esetleg olyan írásokat is linkelhetnétek, amik elmagyarázzák, mitől kompatibilis, és mitől nem ez-az. Odáig már eljutottam, hogy tokozás, chip és hasonlók, de mondjuk az egyes gyártók azonos chip-es lapjai között mi alapján érdemes keresgéli. Bárki, akivel eddig beszéltem, ASUS, ASRock vagy MSI alaplapokat tanácsolt, de mondjuk Gigabyte-ot nem. Miért?

    A processzor-videókártya kihasználásban azt értem, hogy ez a kettő összefügg, de pontosan hogyan, mi alapján tudom eldönteni, hogy ez a proci jó vagy gyenge, esetleg túl sok a videó kártyának, és ugyan ez vissza?

    A CAD-os dolgot már én is hallottam a páromtól, szóval tényleg olyasmi, de az biztos, hogy nem a kimondott munkaállomás, és főleg nem a célirányosan CAD-ra készült kártya a cél. Ennek a legfőbb oka, hogy annyira nincs rá szüksége belátható időn belül, amennyire sokba kerülne. Jelenleg egy Acer ASPIRE 5750G laptopon próbálkozunk, na ennél gondoltam, hogy egy valamivel jobbat szeretnék összerakni neki diploma félévre, hogy ne ezen múljon.

    A további segítségeket is köszönöm!

  • CsodaP

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kicsit hegesztettem a kérdésen, és most jelenleg így állok (korábban kértem tanácsot új PC építéséhez, elsősorban CAD-os munkák elvégzéséhez, egyetemi / kezdő munkaerő piaci szinten):

    Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CML8GX3M2A1600C9B memória (25.624.-)
    Corsair 500W CX500M CP-9020059-EU tápegység (18.443.-)
    Corsair Carbide 200R CC-9011023-WW számítógép ház (17.736.-)
    Gigabyte GA-Z97-HD3 alaplap (25.591.-)
    Gigabyte GTX750 Ti 2GB DDR5 GV-N75TOC-2GI videokártya (41.378.-)
    Intel Core i5-4460 processzor (48.254.-)
    LG 22MP65HQ-P monitor (33.967.-)
    Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EFRX merevlemez (18.536.-)
    /Az árak PCX-esek, róluk esetleg vélemény?/
    Azt szeretném kérdezni, hogy ebből az összeállításból kiindulva mi az, amit cserélnétek, mi nincs összhangban, esetleg hol lehetne reálisan spórolni (pl. nem tudom, hogy a házzal és a táppal mennyire lőttem felé)?
    Esetleg egyes alkatrészek pro-kontra érvei?

    Az biztos, hogy egyenlőre SSD-t nem tervezek, talán egy fél év múlva esetleg, ill. egyenlőre optikai meghajtónak is van valami régi vacak, azt hiszem egy OS telepítésén túl nem is igen használnánk.

    Köszi előre is!

  • CsodaP

    csendes tag

    Üdv megint!

    Szeretném véglegesítési javaslataitokat kérni az alábbi konfighoz, illetve hogy melyik alaplap-videokártya kombó éri meg jobban:

    LG 23MP55HQ-P 36050
    FSP 400W HEXA+ 11900
    Thermaltake Versa H21 CA-1B2-00M1NN-00 11950
    Asus DRW-24F1ST 5000
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX 15600
    Corsair 4GB DDR3 1600MHz CML4GX3M1A1600C9 (2db) 22800
    Intel Core i5-4460 49350

    ASUS H97M-PLUSZ 28100
    Asus Nvidia Geforce GTX 750 2GB DDR5 GTX750-PHOC-2GD5 38100

    Gigabyte GA-H97M-D3H alaplap 23900
    Gigabyte GTX750 OC 2GB DDR5 GV-N750OC-2GI 34850

    A gép elsődleges célja a páromnak mindenféle építészes/tervezős szoftverek használata lenne (CAD), hangsúlyozottan egyetemi hallgatói / kezdő munkaerő piaci feladatok elvégzésére, másodsorban filmnézés, harmadsorban esetleg játékok.

    A teljes keret 220-230k lett, de ha tudtok értelmes megtakarítást javasolni, azt nagyon megköszönném.
    SSD és RAM bővítés tervben van, de az majd csak az elkövetkező hónapok során, illetve remélem, hogy ideig-óráig gyári hűtővel is eldöcög a processzor.

    Kösz az eddigi nem kevés tanácsot is!

  • CsodaP

    csendes tag

    válasz Kristof9094 #84116 üzenetére

    Sziasztok!

    Mit ajánlanátok ebben az árkategóriában nVidiásat?
    Amúgy ha jól működik a rendszer, a h85-ös chipes verzió várhatóan 2-3 évig még használható lesz, illetve esetleg bővíthető?

Új hozzászólás Aktív témák