Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deltaa97

    tag

    Üdv!

    Intel Core i5 4460
    Asrock H97M
    Crucial 8Gb DDR3 1600Mhz low profile Ram 1,35V
    Sapphire R9 270 2Gb Boost&OC
    Toshiba 500Gb Sata 3 7200 Rpm 32Mb
    Samsung SH224DB
    Cooler Master N200
    FSP Hexa+ 400

    Vélemény? Esetleg kell változtatni vmit rajta?

    Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

  • deltaa97

    tag

    válasz GeronimoTama #81029 üzenetére

    Esetleg MSI H81M-E34? [link]

    Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

  • deltaa97

    tag

    Sziasztok,

    Szeretnék új PC-re beruházni a következő paraméterek mellett:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Jobbára singleplayer, minimális multiplayer, alkalmanként Inventor vagy Solidworks (nincsenek komoly assembly-k).
    FullHD 60FPS (High-Ultra-Ultra) lenne az elvárás játékoknál, RTX hidegen hagy.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi. Mindenből kell új.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    CPU, alaplap, RAM, VGA, SSD (+esetleg 1 HDD), ház, táp
    4. Mennyi a kereted rá?
    430-450k jó magyar forint
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    FullHD, 75 Hz, HDMI
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Háznál mindenképpen mATX, (edzett) üveg oldallapos, RGB-t kerülném vagy legalább legyen kikapcsolható.

    Kezdetnek összeállítottam egy előzetes konfigot, ehhez kérnék tanácsokat, hogy hol és min lenne érdemes változtatni:

    CPU: AMD Processzor - Ryzen 5 5600 (hűtőnél nem vagyok benne biztos, hogy érdemes-e külön venni, vagyhasználható-e a gyári Wraith Stealth)
    Lap: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS
    RAM: 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Ripjaws V CL16 (2X8GB) (érdemes-e a 3600Mhz CL18-os kitet választani inkább?)
    VGA: ZOTAC RTX3060 12GB GDDR6
    SSD: Samsung 980 500GB M.2 SSD
    HDD: WD 3,5" 1000GB SATAIII 7200RPM 64MB Blue Caviar WD10EZEX
    Táp: Seasonic B12 BC-550 550W 12cm ATX BOX 80+ Bronz
    Ház: Cooler Master MasterBox MB400L

    Előre is köszönöm a tanácsokat! :)

    Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

Új hozzászólás Aktív témák