Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • logic06

    csendes tag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Most csak alaplapot, processzort, memóriákat és házat szeretnék vásárolni. Később szeretném cserélni a videókártyámat és egy SSD-t szeretnék a gépbe venni.

    Alaplap: ASUS P8Z68-V LE ~ 56 k
    (Számomra az alaplapnál az USB 3.0 a lényeg. Ennél az alaplapnál 4db USB 3.0 van. Továbbá a SATA III csatlakozó is fontos, mert majd az SSD szeretném rá csatlakoztatni.) Ha eseleg fontos, akkor A-DATA 120GB SATA3 2,5" S511 szeretnék venni. Szerintetek az megfelelő lenne?

    Processzor: INTEL Core i5-2500 3.30GHz 1155 ~ 43 k
    Memória: KINGSTON 8192MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 ~ 15 k
    Ház: COOLERMASTER RC-502-KKN1-GP Centurion 5 II ~18 k
    Ha esetleg tudnátok még jó házat ajánlani az is jó lenne.

    Összesen kb. 140 k szeretnék rákölteni.

    Jelenleg a következő meglévő hardvereket tenném a gépbe:
    Tápegység: 460 W Gigabyte
    VGA: Ati Radeon 5750 1GB
    HDD: WD 500 GB SATA

    A gépet többnyire munkára használnám, de játszani is szeretnék rajta. Jelenleg egy Samsung 24”-os monitorom van, és a 1920 x 1200 felbontásban használom. Arra lennék kíváncsi, hogyha most megvenném a alaplapot, processzor és memóriákat, akkor ha később cserélném a videó kártyát akkor a táp elég lenne a gépbe? Videókártyát is 45000ft-ig akarok majd venni. A segítségeteket előre is köszönöm!

  • logic06

    csendes tag

    válasz balpis #1210 üzenetére

    Köszi a választ! Most látom, hogy összekevertem az árakat. Az alaplap kerül 43k, a processzor 56k.
    Nem igazán értek a gépekhez, így csak megpróbáltam összeválogatni a hardvereket. Igazából kb. 140k a keret. Ebből kellene kijönnie az alaplapnak, processzornak, memóriának és a háznak.
    A memóriák terén nem volt olyan nagy eltérés, ezért választottam az 1600-as HyperX grey-t.
    Jelenleg 1 db külső USB 3.0 merevlemezem van. A közeljövőben tervezek venni még egy merevlemezt, ezért gondoltam, hogy jobb ha több van rajta. A munkám miatt kellenek a külső merevlemezek.
    Úgy érzem elég számomra az i5-2500 as processzor.
    Most azon gondolkozom, hogyha vennék egy H67-es alaplapot és mellé a többi kinézett hardvert, akkor talán még sikerülne kifizetnem a A-DATA 120GB SATA3 2,5" S511 SSD-t is. Jelenleg 57 k körül van.
    Tehát akkor szerinted érdemes lenne egy olsóbb alaplapot és memóriát vennem?
    Esetleg tudnál pontosabban ajánlani alaplapot memóriát?

    [ Szerkesztve ]

  • logic06

    csendes tag

    válasz horush #1208 üzenetére

    Köszi a választ! Sajnos annyira nem értek a gépekhez.
    Hallottam már az Asrock alaplapokról, de nem tudom mennyire jók. Gondolom éppen annyira, ha már az Asus helyett ajánlod. Nekem számlával kell megvennem a hardvereket, így az kimarad, hogy az apróról vásároljak.Igazából csak egy elképzelésem volt, hogy milyen gépet szeretnék, de ha te jobbat tudsz összeállítani és persze mint említetted felesleges extráktól mentesen, akkor kérlek írd le. Kb. 140k a keret. A processzor i5-2500 vagy a k-s lehet. Erőssebb nem igazán kell.

    [ Szerkesztve ]

  • logic06

    csendes tag

    Szerintetek a V200 helyett ez megfelelne? Valakinek van tapasztalata az A-DATA termékekről? Tényleg tud 510 MB/s írni és 550 MB/s-mal olvasni?

    A-DATA 120GB SATA3 2,5" S511 AS511S3-120GM-C
    http://www.adata.com.tw/index.php?action=product_specification&cid=3&piid=130

    [ Szerkesztve ]

  • logic06

    csendes tag

    Szerintetek ez megfelelő összeállítás lenne? Az alaplapra, processzorra és memóriára max 120 k költenék. Ha max 120k körül tudtok jobbat, akkor kérlek írjátok meg!

    ASUS P8P67-M PRO REV 3.0 ~33k
    INTEL Core i5-2500 3.30GHz 1155 BOX ~55k
    KINGSTON 8 GB HyperX Blu DDR3 1333MHz ~14k

    [ Szerkesztve ]

  • logic06

    csendes tag

    Szerintetek a következő számítógépet megéri megvenni 225000 Ft-ért?

    processzor: Intel Core i5-2500K
    alaplap: ASUS P8Z68-V LX
    memória: 8GB Corsair Vengeance DDR3 1600MHz
    merevlemez: 2TB Western Digital WD20EARS 64MB
    VGA: ASUS GeForce GTX 560 1GB DDR5
    ház: Thermaltake V3 Black Edition
    tápegység: Chieftec iArena 500W
    optikai meghajtó:SONY AD-7280S 24x DVD-író

    Elsősorban a munkámhoz kellene, az i5 processzor, de játszani is szeretnék. Úgy tudom a GTX 560 videókártya bőven elegendő a mai játékokhoz. (Persze nem maximum beállításon szeretnék játszani)
    Előre köszönöm a választ! :)

  • logic06

    csendes tag

    Alaplap: ASUS P8Z68-V LE ~33k
    Processzor: INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 ~ 54 k
    Hűtő: ARCTIC COOLING Freezer 13 PRO ~11k
    Az alaplapot és a processzort a tuning miatt választottam. (Remélem a lap bírni fogja.)
    Memória: KINGSTON 8 GB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT ~ 12 k
    SSD: OCZ 120GB SATA3 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G ~45k
    Ház: -COOLERMASTER RC-502-KKN1-GP Centurion 5 II ~18 k
    vagy -COOLERMASTER RC-692A-KKN5 CM 690 II Advanced (USB 3.0 version) ~28k
    Később szeretnék egy HD6970-es kártyát venni, de nem tudom, hogy belefér-e a
    Centurion 5 II-be.
    Ha esetleg tudnátok még jó házat ajánlani az is jól jönne.
    Optikai meghajtó: ASUS DRW-24B3LT ~8k
    Tápegységet nem könnyű választani. A fekete házak miatt fekete színű tápegységet szeretnék, de amiket kinéztem, azoknak állítólag rövidek a kábelei alsó tápos házakhoz.
    -CHIEFTEC CTG-500-80P 500W ~14k
    -FSP Hexa 500W ~13k
    Esetleg tudnátok ajánlani tápegységet max. 16 körül?

    Jelenleg a következő meglévő hardvereket tenném a gépbe:
    VGA: Ati Radeon 5770 1GB (Később cserélve lesz)
    HDD: WD 500 GB SATA

    Szerintetek megfelelne a konfiguráció?

    [ Szerkesztve ]

  • logic06

    csendes tag

    válasz #98593280 #4750 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a segítséget!

    ShellKretor! Tőled még azt szeretném kérdezni, hogy tudsz-e még olcsón olyan házról aminek elöl van USB 3.0 kivezetése? 20000Ft körül? (A lényeg nagyobb legyen, hogy később beleférjenek a nagyobb kártyák mint pl. HD7800 sorozat.)
    Most azon gondolkozom, hogy megfogadom a tanácsodat és 60GB SSD-t veszek. Az SSD és a ház különbözetéből pedig megpróbálnék egy VGA-t venni és lecserélném a mostani HD5770 kártyámat. Erre max. kb. 55k lenne.
    Szerinted érdemes most HD6870 vagy 560ti venni? Vagy inkább HD6950-re gyűjtsek?

    [ Szerkesztve ]

  • logic06

    csendes tag

    Sziasztok! Számítógépet szeretnék összeállítani, a következőkre gondoltam:

    Alaplap: Asus P8H61-V ~22k
    Processzor: Intel Core i3-2100 3,3GHz ~31k
    Memória: Kingston 4GB 1600MHZ ~8k
    Videókártya: Sapphire HD5670 1GB ~22k
    Merevlemez: WD 500GB Stata3 ~18k
    optikai egység: LG GH22NS70 ~5k
    Ház: Coolermaster RC-370 ~11k
    Tápegység: Chieftec CTG-400-80P ~12k (Nem vagyok benne biztos, hogy elég lesz a 400W)
    Összesen ~129k. Ennél többet nem igazán tudnék rá költeni. Tehát ebből a keretből kellene kihozni.
    Igazából internetezésre, Photoshopra használnánk, de a gyerekek miatt a Sims3-nak is futnia kellene rajta és pár játéknak. (Itt nem a Battlefield 3-ra gondolok, hanem az 1 évnél régebbi játékokra :)
    Szerintetek ez az összeállítás megfelelő? Vagy valamit inkább cseréljek ki rajta? Igazából a processzor, alaplap, videókártya terén gondolkozok más típuson.
    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • logic06

    csendes tag

    válasz horush #12348 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ neked is, sketchifun-nek és balpis-nek is. :)

    A kérdéseim a hozzászólások alapján a következők lennének:

    Sharkoon Vaya házat néztem az i**n-on, a képen pirosan világított a led a ventillátornál a ház elején. A kérdésem az lenne, hogy azt ki lehet kapcsolni? Nem szeretném, hogy a led világítson.
    Balpis a BITFENIX Merc Alpha házat ajánlotta. Ha nem kapcsolható ki a led , akkor ez is megfelelne? Minden beleférne ebbe a házba?

    Továbbá Te a HD6770-es videókártyát ajánlottad, balpis viszont HD7750-et. Melyik a jobb?
    Akkor ezek elegendőek az "átlagos" játékok futtatásához?

    [ Szerkesztve ]

  • logic06

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy új számítógépet akarok összeállítani, ebben szeretném a segítségeteket kérni!
    Otthoni felhasználásra kellene, esetleg ha lenne rá lehetőség, akkor 2-3 éves játékokkal is játszanék.
    Amire gondoltam:
    Processzor legyen i3-as.
    Mivel merevlemezem van, ezért egy 120GB-os SSD-t szeretnék venni.
    4GB memóriát tervezek a gépbe. Nem tudom, hogy érdemes-e DDR4-be gondolkodni...
    Gondban vagyok, az alaplappal. Mivel nagy a kínálat, nem tudom, melyik lenne a legjobb számomra.
    500W-os tápegységre szerintem szükség van, de nem tudom melyik gyártótól érdemes beszerezni.
    Szívesen venném, ha tudnátok egy házat is ajánlani!
    Videókártya esetében is bajban vagyok. Talán 25e Ft körül tervezek a konfigurációhoz valót, ha futnának rajta a játékok. (Ha nincs ezen az áron, akkor nem szeretnék külön venni, mert úgy vélem általános otthoni felhasználásra nincs szükség külön videókártyára.)
    A konfigurációra nagyjából 115000Ft-ot (pár ezer Ft eltérés lehet) akarok költeni videókártya nélkül.
    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák