Új hozzászólás Aktív témák

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz membrandj #36771 üzenetére

    Köszi a választ!

    Kérlek ne vedd ellenségeskedésnek, de szerintem ennél több a különbség. Rögtön említeném a hűtőbordát a FET-eken, ami megsokszorozza a hőleadó felületet, ami ha a felhasználó hosszú távra tervez, nem elhanyagolható, még ha a tuning nincs is a képben. Ezen kívül a mATX hátrányai itt is kiütköznek, a x16-os PCIe-slot némileg távolabb van a CPU-foglalattól a normal ATX-es B75 Pro3-nál, s "két slotnyi" helyet igénylő dVGA használatakor már csak egy PCI és egy PCIe slot marad a B75 Pro3-M-en, ezek is a VGA "szájában", míg a B75 Pro3-on 2 PCI, egy PCIe és egy x1-es slot marad. Persze a felhasználók többsége csak egy VGA-t tesz az alaplapba, de ha hosszabb távon mégis igény támad a bővítésre, akkor nagyobb a "mozgástér", illetve a hardverek szempontjából egészségesebb, szellősebb elhelyezésre van lehetőség. Ha jóval drágább lenne a B75 Pro3, mint a B75 Pro3-M, akkor meg is érteném, de mindössze "ezervalahányszáz" Ft a különbség. Számomra kicsit furcsának tűnik 40e Ft-ot meghaladó CPU és dVGA mellett az alaplapon "spórolni" alig több, mint ezer Ft-ot. A mATX bizonyos értelemben kényszermegoldás, az ilyen "lecsupaszított", FET-hűtés nélküli mATX-es lapok inkább két magos, az IGP-t hasznosító konfigokba valók, nem pedig 4 magos i5 CPU+dVGA "alá". A B75 Pro3 sem nevezhető a "tökéletes" alaplapnak, de szerintem i5+dVGA-hoz a minimum. Lehet, hogy kicsit régimódi vagyok, de szerintem egy konfig alapja a megbízható táp, a lehető legjobb alaplap, s a minél jobban szellőző ház.
    Természetesen az itt leírtak szigorúan magánvéleményként kezelendők, Tisztelt Bíróság! :)
    :R

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Új hozzászólás Aktív témák