Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, 2 éve eladtam a gamer gépem, mert nem használtam ki, azelőtt pedig a wii u-t szintén hasonló okokból.
    Meglepődve tapasztaltam, hogy a böngészés/officehoz használt otthoni gépem tűrhető grafikai beállítások mellett natívan futtat elég sok játékot ami érdekel (nem csúcsra járatott AAA játékok, hanem lego star wars complete saga, halo collection, ghostbusters remastered, meg hasonlók), a monitornak használt 1080p-s tv+xbox controllerrel kényelmesen elvagyok, bár a nappaliban van egy 4k tv amire korábban a gamer gép volt kötve.
    Nemsokára jön a második gyerek, így tényleg ritkán van idő kocagamerkedni egy kicsit, havi pár alkalom, ezért nem költenék sokat a gép fejlesztésre, csak hátha ki tudnék hozni egy kicsit többet belőle.

    A jelenlegi állapot:
    Chieftec FI-01B-U3 250W ház a gyári tápjával (ha jól értem ez egy flex atx típusú táp, márkája chieftec)
    Asus Prime A320I-K/CSM alaplap
    Ryzen 3 2200G processzor
    16gb hynix 2400mhz dual channel ram (2x8)

    Házat nem szívesen cserélném, mert szeretem, hogy ilyen pici és pont annyi hely van, hogy ez fér el.
    A táp tudom, hogy gány, ezt mindenképpen szeretném cserélni.
    Az alaplap adatlapja szerint a legerősebb apu, amit még támogat az az 5700G/5700GE.

    Kérdés:
    Ha a gépet fejleszteném, 70-100k keretből milyen irányba érdemesebb elmenni:
    1. táp+apu
    2. táp+vga ami befér a házba (fogalmam sincs hogy ebbe a kicsi házba mi férne be)
    3. táp+cpu+vga
    4. csak a tápot cseréljem le
    5. használt ps4 pro


    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    single, casual gamerkedés 1080p-n nem csúcsra járatott grafikával
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    alaplap, ram, ház
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    proci és/vagy vga, táp
    4. Mennyi a kereted rá?
    70-100k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    1080p lg tv, 60hz, hdmi
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    teljesen mindegy a márka, kinézet mindegy, használt bőven elég

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák