Új hozzászólás Aktív témák

  • Leon95

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Videovágás és képszerkesztés hobbi szinten, ezen felül munka (szoftverfejlesztés home officeban), és játék single-multi egyaránt, 1080p,max 1440pben de nincsenek esport hajlamaim :D
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A világon semmivel.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Egyelőre magára a számítógépre, ház, táp és háttértárral együtt. Periféria nem kell.
    4. Mennyi a kereted rá?
    250k környékén szeretném ha megállna, +- pár tízezer forint.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videokártya választásnál lényeges szempont)
    Monitort majd a géphez választok, jelenleg nincs monitorom.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Régóta bújom már a topicot, ezért elég sok minden körvonalazódott bennem,sőt nagyjából összeállt egy gép is:

    MSI B450 TOMAHAWK
    AMD RYZEN 5 2600 3.40GHZ AM4 BOX WRAITH STEALTH HŰTŐVEL
    G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB
    MSI GEFORCE GTX 1660 TI 6GB GDDR6 GAMING X PCIE
    WD 500GB BLUE SATA 3 2.5" WDS500G2B0A
    ZALMAN Z9 NEO FEHÉR
    FSP HEXA+ 500W

    Azonban felmerült pár kérdés:

    Alaplap: ez jó választás-e? szeretném kicsit húzni majd a procit, azonban alapvetően nem értek hozzá, így szeretném ha a legzökkenőmentesebben menne, és gondolom ebben nagy szerepe van az alaplapnak is. másik kérdés: van e valami hasonlóan jó, de olcsóbb alternatíva alaplapból? tudom, alaplapon kár spórolni, de kevesebbre számítottam árban.
    Proci: azért érzem az AMD-t jobbnak, mert nem csak és kizárólag játszani szeretnék a gépen, és ilyen többcélú felhasználásra és az én igényeimre jobb lenne ez a proci. ez igaz? (ha lennétek olyan kedvesek azért egy intel-es konfigot megnéznék.)
    RAM: megéri-e azt a ~10k különbséget a Ripjaws az Aegis-szel szemben? számít annyit az a 200 mhz?
    VGA: ahogy én néztem ez egy elég jó kártya FHD-ra, de ilyesmi árban már bele lehet akadni 1070 Ti-be is használtan. melyiket lenne érdemesebb és ez miben változtatna a konfigon? videokártya téren elég tanácstalan vagyok de árban valami ilyesmi kellene (használtra is nyitott vagyok), az RTX 2060 nekem már drága.
    HDD,SSD: HDD-t nem írtam bele majd lesz. SSD 500GB-os kellene, én szeretem a Western Digitalt, de javítsatok ki ha nem jót választottam.
    Ház:ezt találtam meg hirtelen abból amiket szoktatok ajánlani, egy könnyen szerelhető, sok porszűrővel ellátott bódé kellene, ha még jól is néz ki az már hab a tortán, de legfontosabb az ár és a jó szerelhetőség és karbantarthatóság.
    Táp: szóljatok ha nem jó, nem baj ha kicsit nagyobb mint amennyire minimum szükség lenne.

    Nagyon szépen köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák