Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz robertvadasz #115870 üzenetére

    SSD-t nem kell RAID-be tenni, nem lesz tőle értékelhetően gyorsabb, felesleges pénzkidobás. (volt erről már teszt régebben, többször is)

    1. a RAID0 nem gyorsít annyit, amennyi vele a szívás (illetve jelen esetben azt is mondhatnám, h nem gyorsít annyit, amennyi a plusz többletköltség)
    2. az SSD önmagában már olyan gyors eszköz, h azért mert RAID0-ba kötjük, nem lesz érdemben sebességnövekedés, (gyakorlatilag már nincs hová gyorsulnia)

    A másik.
    Az az illető akinek a gép lesz, egy E8400/E8500 processzort tett volna abba a gépbe amivel most szüttyög (az E2180 helyére), már óriási számítási kapacitás növekedést realizált volna.
    Viszont ha most egy E2180-at használ, ahhoz képest már a kinézett i3 6100 is fényévekkel jobb.

    Esetleg mutasd meg neki mondjuk a PassMark értékeket, ha grafikonon látja, akkor megérti, mennyivel lesz gyorsabb az új gépe a réginél:
    E2180 1086
    E8500 2308
    i3-6100 5363
    i5-6500 7031

    Én is benchmarklistákkal szoktam előadást tartani, ha valakinél el kell magyarázni, h mivel tud az új gép többet a réginél. (igen, persze tudom, h ezek nem pontos listák, de hozzávetőlegesen adnak némi támpontot)

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák