Keresés

Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz dvd_R+ #33162 üzenetére

    SZia!
    Ha nem jött volna még le, hogy nem, nem ér meg 14k-t egy ilyen csere, akkor cseréld...
    Nekem legalábbis eszembe se jutna, hisz nem ad gyakorlatilag semmi olyan pluszt, amit valaha is kihasználnál.
    minek kell az az 50% overclocking egyébként? Hány VGA-t akarsz használni? Mintha azt írtad volna, hogy nem lesz SLI. Vagy milyen kémiai szimulációkat futtatsz, ahol észerveszed,hogy a futási idő nem 3 nap hanem csak 2?
    Az 50% egy 2500K-nál gyakorlatilag 5GHz-et jelentene. Ez elsősorban a hűtőn fog múlni. Már a 4,4 is. Ha alapfeszen megy a tuning, akkor az alaplapot nem terheled túl szerintem. Ha meg emeled, akkor max. vízzel fogod hűteni. A Noctua jó hűtő, de nehezen hiszem, hogy terhelve folyamatosan bírna ilyesmit.

    Más a tudat, hogy ha kellene, bírná az 50%-ot, s más, ha feleslegesen hajtja is az ember annyira. Netezéshez, játékhoz nem érdemes.
    Főleg, hogy a fogyasztás jelentősen nő, s nem csak terhelten, mert ha a szorzó nem alapon áll, akkor nem megy az energiagazdálkodás. Legalábbis nekem azt írja... Úgyhogy teszem is vissza alapra. Esetleg, ha nagyon nekiállok valamivel terhelni, akkor majd feltekerem ideiglenesen.

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Aktív témák