Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz AYEL #32205 üzenetére

    Ha nem tuningolsz, akkor szerintem is inkább H67-es alaplap.
    Van egy szerintem egész jó árban, amin használható USB3.0 is van és firewire port is: MSI H67MA-E45
    A H67-es lapon kihasználhatod szükség esetén az alaplapi VGA kimenetet is és a Quick Sync képességet a saját videok kódolásához.

    Ez alapján valahogy így nézhetne ki a konfig:
    Alaplap: MSI H67MA-E45 ~24eFt
    (Esetleg olcsóbb megoldás egy MSI H67 alaplap és egy PCI-os firewire kártya)
    CPU: i7-2600 ~62eFt
    Cooler: CM Hyper 212+ ~8eFt
    RAM: Kingmax 1333MHz 2*8GB KIT ~33eFt
    (esetleg 2* KINGSTON 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/8G (sum 4*4GB) ~35eFt)
    SSD: KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2/96G ~34eFt
    HDD: meglévő 2TB
    VGA: GIGABYTE GV-N460OC-1GI GTX460 1GB GDDR5 PCIE ~44eFt
    Optikai egység: NEC AD-7260S Fekete ~5eFt
    Tápegység: Chieftec CTG500-80PB ~11eFt
    Ház: COOLERMASTER RC-502-KKN1-GP Centurion 5 II ~16eFt ????
    Ventilátor: - opcionálisan Artic cooling F12 PWM ~1,5eFt

    Sum: ~237eFt (~240eFt)

    Az alaplapon, mint fent írtam, firewire, jó USB3.0 és VGA kimenet, használható QuickSync lehetőség.
    Bivalyerős, 4 magos, 8 szálon dolgozó CPU, a gyárinál lényegesen halkabb coolerrel, 16GB megbízható RAM, közepesen gyors (a lassú is jó gyors!) 96GB SSD, amire a rendszer mellett az összes lényeges program elfér, így gyors indulást és file-okhoz hozzáférést biztosít.
    A referenciánál csendesebb Giga GTX460. Erős VGA - lehetne lényegesen gyengébb is. A GTX560 az kb. 15%-kal több CUDA magot tartalmaz csak, szerintem nem érné meg.
    Csendes, bőven elég erős és megbízható táp, hosszú kábelekkel alsó tápos házba is.
    A plusz házventi a CPU hűtővel párhuzamosan kötve, felfelé szerelve talán picit tovább hűthető a ház, s a három házventi lassabban foroghat, s picit lassíthatja a CPU ventit is.

    (#32211) Jim-Y: egy ház nem feltétlen csak akkor lehet csendes, ha nincs rajta nyílás. Ha a megfelelő helyeken elég jó angelnyelő (puha) anyag van, akkor nagyon jól lehet csendesíteni. Ugyanis a hang, amit hallasz nem egyenesen jön a füledhez, egy csomó ponton visszaverődik, a különböső forrásokból származók erősíthetik egymást.
    Távoli hasonlat pl. egy motor nyitott kipufogódobja. A dobon átlátsz, mégis attól függően, hogy a belső cső falán milyen és mennyi nyílás van, s méginkább, hogy a két fal között milyen hangelnyelő anyag van, nagyon nagy hangosságbeli különbség lehet. (saját tapasztalat, mikor kiégett a tömő anyag, sokkal hangosabb lett. Újratömve megjavult.)
    Itt van egy régi, de alapjaiban szerintem nem rossz cikk.

    [ Szerkesztve ]

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Aktív témák