Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duwad

    tag

    Sziasztok,
    segítséget szeretnék kérni. A héten vásároltam egy rx 480 4g-s videó kártyát, de használat közben többször kifagy a játék és megáll az egész gép. A másik topikban már írtam is erről a problémáról. Ott azt tanácsolták, hogy cseréljem le a tápomat és valószínűleg az alaplapot is. Tudnátok segíteni, hogy ehhez a kártyához és igazából witcher 3 szintű játékokhoz milyen alaplapot ajánlanátok ?

    "Nekem a héten érkezett meg a Sapphire RX470 4GB GDDR5 Nitro+ 11256-01-20G. Maga a kártya jól néz ki és hatalmas, azonban azóta sajnos több problémám is akadt. A tápomon nem volt 8as csatlakozó, csak 6-os, de sikerült átalakítót beszerezni hozzá, így be tudtam üzemeltetni a kártyát. A legfrissebb drivert raktam fel, amit nem régiben adtak ki, viszont egy hosszabb Witcher 3 után valamiért egyszerűen csak befagy a kép és megáll az egész gép :O Reseten kívül semmire sem reagál, de ezután is csak a bios jön be és minden kilépés után ugyanúgy a biosba dob vissza. Ki kell kapcsolnom a gépet, picit pihentetni és utána mehet elölről az egész, valamit az új kártyával (a régi r9 270-el egyszer sem volt ilyen) előjött a "Corrupt Mouse Cursor Icon" effekt is.Lehet nem a kártya hibája ez az egész, őszintén szólva nem vagyok nagy PC guru, de gondoltam megosztom veletek."

    I5-4440 3100mhz-es proci, asus h81m-c alaplap, lc power psu-lc500h 500 wattos táp, 1 db 8g ddr3-as kingston hyper x memória és most az rx 480 4g-s kártya.

    Előre is köszönöm a segítségeteket,
    Duwad

  • Duwad

    tag

    Sziasztok,

    egy picit újítanám a gépet, amibe az alaplap is beletartozik. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a darab mennyire mondható jónak, érdemes megvenni ? Egy I7-6700at tervezek belerakni, és egy Sapphire RX 480 4GB-t, 2x Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz, egy FSP HYPER 500W M táppal. Az egész berendezés elsősorban játékra lenne használva.

    Előre is köszönöm a segítséget !

    [ Szerkesztve ]

  • Duwad

    tag

    Sziasztok,

    tervezek egy kis ráncfelvarrást a gépen az elkövetkező 1-2 hónapban (remélhetőleg egy picit olcsóbbak lesznek a dolgok :) ) és ebben szeretném a segítségeteket kérni. A másik csoportban procinak az i5-8400 / 8600K-t ajánlották hétköznapi és gép igényesebb single/multi gamekhez. VGA-m egy RX480 4GB. Ehhez szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen lap ajánlott 30e Ft környékén (nem bánom, ha olcsóbb :) ) ? Nincs különösebb elvárás csatlakozók terén, a táp egy FSP Hyper 500W. Memóriát még nem választottam, de tuti DDR4 valami lesz és mivel játékról lesz szó, ezért a 4 memory slot lenne a legjobb, tuningolni nem szeretnék, új lapot vásárolnék.

    Valamint egy olyan kérdésem lenne még, hogy az említett procihoz (és ajánlott laphoz) hétköznapi használathoz/játékhoz kell/ajánlott külön valami speckó hűtő vagy elvan az eredetivel is ?

    Előre is köszönöm a segítségeteket !

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák