Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyöször

    senior tag

    Olyan kérdésem lenne, hogy nem valószínű, hogy lesz pénzem majd Bulldozer procira ha kijön, esetleg 5év múlva használtan. Most van ez a 970es AMD chipset, érdemes ezt vennem, hogy később betehessek egy újabb procit, vagy elég nekem a 870? Egy x4 vagy esetleg x6ot tervezek beszerezni a héten.
    Gondolom ami értelmes bulldozer proci lesz az majd az FM2be fog menni.

    Milyen deszkát válasszak? Tetszik az ASUS Turbo unlocker, hogy az x4 nek megemeli a frekijét ha csak 1 szálat használ, kb úgy mint amit az x6osok művelnek alapból. Jók ezek az asusok mostanában? Egy régi Asus amd 754esem van, azzal nagyon meg vagyok elégedve.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • Gyöször

    senior tag

    Továbbra is 5700G-t szeretnék, ezt a deszkát néztem ki hozzá
    [ASrock B550 PG Riptide]

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
    Játék, főleg dirt 2.0, snowrunner szimulátorok, videóvágás
    2. Mennyit szánsz az alaplapra?
    Nem gondoltam, hogy 30nál többet elköltök deszkára, de ha nagyon érdemes, akkor x570 PG Riptide is belefér
    3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    5700G, van egy RX580 4GB, ha kevés a prociban lévő, akkor megnézem kisegít-e, van egy PCIe x1es TV kártyám.
    4. Milyen méretű lapot szeretnél?
    ATX
    5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    USB2.0 ból 7 körül, usb 3ból legyen legalább 2 hátul, 1 elől, satából 6db, m.2 legalább1, PCI-e x1-ből kell 1, meg max 1 VGAhoz x16.
    6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
    Ha IGP akkor HDMI
    7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Csak tuning miatt nem fizetem ki az Extreme4 szériát 14es táp dologgal. Nem szeretem túlhajtva használni a gépet. De lehet egy két próbát megejtek, viszont tesztek után csak alapon használnám, minél kisebb fogyasztás a cél.
    8. Használt, vagy új alaplap?
    csak új
    9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
    nem
    +1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
    12 éve van meg a mostani x4-965BE, mindig is akartam egy 1090T-t, de nem lett belőle semmi. Valószínűleg nem teszek bele nagyobb procit, de a lehetőség nem baj.

    Valamiért most az asrock lapok tetszenek csatlakozók terén és árban is. 12 éve nem mertem bevállalni, akkor asust vettem, most nem találok köztük szimpatikusat. Jó az ASRock ugye? Sok évre tervezek, ha sok asrock megbetegszik 5-8-10 év után akkor szóljatok!

    Kérdés az ASRock B550 PG Riptidehez:
    - ha 1 db m.2es SSD-t teszek bele, akkor marad a 6 sata csatlakozó aktív?
    - Nekem a tápom egy Antec 550W ezen egy db 8 tűs EATX csati van csak. Azt a +4est csatlakoztatni kell-e és ha igen lehet-e molex átalakítóval? Vagy az szentségtörés?
    - 3600MHz CL16 ramot nézzek?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • Gyöször

    senior tag

    válasz jeni #104093 üzenetére

    Ezek az alaplapi kis ventik milyen hanghatásúak szoktak lenni? Cserélhetőek ezek, ha 5 év után elkezdenek zenélni?

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • Gyöször

    senior tag

    válasz jeni #104098 üzenetére

    Hmm én azért vettem asrockot, mert felmentem a cicabájt oldalára, és ott mosolygott a venti a képen.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Új hozzászólás Aktív témák