Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shadebird

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy komplex kérdéssel fordulok hozzátok, de mivel az alaplappal kapcsolatban vagyok a legbizonytalanabb ezért ide írok - a többi kérdést offtopicnak jelöltem, de örülnék ha segítenétek. Az iponos infók alapján indultam el de gyorsan meg is torpantam, ime:
    Új alkatrészekben gondolkodok, az anyagiak lehetőségek nem túl szélesek, az összegek amiket írok tényleg eléggé a felső határt jelentik. Tuning nem játszik.
    Az tudom hogy négymagos procit szeretnék, mivel rendszerint sok erősen számításigényes programot futtatok egymás mellett a munkám során.
    1. Core2 Quad Q8200 2.33GHz VS. Core2 Quad Q6600 2.40GHz , nem tudok dönteni. Más FSB a q8200 javára, viszont a q6600 kétszer annyi cache-el bír mint a q8200. Megéri a 10k többletkiadást a q6600?

    2. Alaplap. Na erről fogalmam sincs, 25-ig szánnék rá, ha kevesebből tudtok ajánlani valami jót az sem baj :) Gondolom az 1.-es kérdés meghatározó. A videókártyát külön szeretnék a gépbe tenni, szóval olyan kéne amin nincs integrálva. Hangkártya, lan gondolom alapfelszereltség, ezekre szükségem lenne a lapon.
    3. Memóra. 4gb, 20k-ig áldoznék rá (ddr2 ugye?), de ha itt le lehet faragni pár k-t az jó. Gondolom valami 2x2gb-s kit jó lenne (vagy milyen felosztásban frankó?), a márkában is bizonytalan vagyok, illetve nem tudom hogy ilyenkor mire kell figyelni. (alaplap FSB legyen akkora vagy nagyobb mint a memnél írt mhz?)
    4. Videókártya. 15k-t szánok rá, tudom hogy ez nagyon kevés de a többi alkatrész előnyt élvez a grafikus kártyával szemben, és ennyi marad az új cuccokra szánt összegből. :)
    Megszokásból nvidiat szeretnék. Teljesen kiütött a gyártók hada, ajánljatok valamit ebből a kis pénzből.
    5. Jelenleg egy 400-as chieftec táp figyel a gépemben. Megbirkózik a fentiekkel? Egy darab 320-as samsung vinyó van még, de elképzelhető hogy a későbbiekben bővítenék, meddig lehet nyugisan terhelni ezt a tápot?

    Ne haragudjatok hogy ilyen hosszú lett, elég nagy kihagyás után cserélek gépet (jelenlegi conf: 2,4 régi celeron, GF FX 5700 128mb, 2gb mem :D). Szóval igen fontos lenne hogy minden klappoljon. Ezért is fordultam hozzátok.

    Köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák