Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeRRaR1

    őstag

    Sziasztok, a mostani gépem:

    AMD Ryzen 5950X
    Asus TUF Gaming X570 Plus
    Sapphire 6900XT Nitro+
    4x16gb Corsair 3600 DDR4

    Nem akarnám lecserélni mert mindenhova bőségesen elég. Viszont úgy alakult hogy kell egy másik PC is a házba. Így hiába terveztem 4-5 évre a lehetőség adott így élek vele.

    Amit kinéztem:
    AMD Ryzen 7800X3D
    Asus ROG Strix B650E-E Gaming WIFI vagy Asus TUF Gaming X670E-Plus
    (Itt kéne a segítség / véleményezés)
    Sapphire 7900XTX Nitro +
    2x32gb Corsair 6000 DDR5

    Ami rá lesz kötve:
    8-10 USB eszköz
    1 M2 4.0 2tb SSD
    1 Sata 10tb HDD
    1 VGA pcie 16x 4.0

    Amit szeretnék majd hogy ne kelljen sokáig hozzá nyúlni és egy VGA cserét megéljen 2-3 év távlatban (mostanival is az volt az eredeti terv). A mostani PC-m full fekete, minden led halvány kékre állítva. Csak VGA upgradet tervezek, bár AM5 miatt CPU cserére is lesz lehetőségem gondolom.

    Egy közepes tuning profilt szoktam csinálni a CPU + memóriának.

    Használat ami teljesítményt igényel az 90% gaming 10% videó vagy fotó munka (hobbi nem pénz keresés).

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz MZsoltee #106283 üzenetére

    Nevettségesen alacsony áron volt. Olcsóbb mint a most nézett csúcs B650. Akkor nem kellett ennyire megnézni hogy mit veszel mert nem volt drága az alaplap.

    Most is egy gyors keresést csináltam csak hogy lássam mit tud a VRM meg a hűtése.

    Igazából nagyjából belőttem mi kell most meg majd egy VGA cserekor. Inkább az a része érdekel hogy van e teljesítmény különbség a kettő között mert nagyon kevés konkrét infót találtam erről.

    Kb ezt húztam meg ár határnak így a kettő közül a gyorsabbik érdekelne ha nincs jobb javaslat. A sok usb kell hátulra. VRM a B-n 16+2 70A a 670-en 14+2 70A. Előbbi 60 fokos 21 fokos szobában 1 óra cinebench után utóbbi 67. Igazából a pcb minősége meg alaplap hűtését is fontosnak tartom csak nem akarok kiadni egy X670E-E gamingre majd dupla annyit. Azért vettem a korábbi szériából is azt amit. Mert szinte a legjobb ár/érték volt. Most is ezt keresem. Illetve idő közben több gép lett, komolyabb nas rendszer szóval már nincs annyira tele aggatva az alaplap.

    Árban hasonlók, mindegyik tudja a pcie 5.0-át VGA és M2 részére is.

    Mondjuk úgy hogy ebben az ársávban keresem a legjobbat, max TUF X670E Gaming plus ára.

    [ Szerkesztve ]

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz MZsoltee #106283 üzenetére

    Asus ROG Strix B650E-E Gaming WIFI lesz a befutó. Jobb és kicsit hűvösebb a VRM, olcsóbb, nem buksz semmit de több és jobb az USB. Illetve ott a wifi amit nem fogok használni most, de ha gép csere lesz akkor mar igen, mivel minden más wifi-n van a házban. (kivéve nas és ip camok)

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz MZsoltee #106296 üzenetére

    Most még nem kell mert pci-e 4 a vga és m2 ssd is. De nem a mának vásárolok. Írtam fentebb hogy az előző géppel is ez volt az eredeti terv hogy 4-5 év minimum. Közben egy VGA és esetlegesen egy CPU upgrade. 2-3 év múlva.

    Másrészt elvárok egy alapvető funkcionalítást, minőséget. Jobb pcb, jobb vrm, jobb hűtés soha nem hátrány. Az olcsóbbakon mindig zavart ha ki volt spórolva valami. Post led, hátul clr cmos, bios funkciókat is erősen nyírbálják ahogy mész lefele.

    A 3.0 igen is limitál. És nem kell hozzá 4090. De ezt is én másképp közelítem meg. Ha nálam megmarad 4-5 évet, egy 2. refresh után ugyan úgy a családban marad ahol kellhet a több háttértár, raid, esetleg 5.0 pci-e vga.

    Mind ezen felül a gép beosztása is változhat. Most főként erre kell ezért lesz 7800X3D és 7900 XTX nem pedig 7950X. Próbálok nem túl sokat költeni és előre tervezni. Mind emellett undorom van a 4090 és 670x áraktól.

    1, De lesz majd benne másik proci, csak még meg se jelent.
    2, Ma nem, holnap lehet hogy igen. Flexibilitás teljes kiiktatása nagyobb hiba lenne.
    3, Nem érdekel hogy sok vagy nem a 80. Nem akarok annyit. Fűti a gépházat, rövidíti az élettartamot.

    Értem amit mondasz de én másképp gondolkodom.

    "A forma a valós tartalom főlé emelkedik..."

    Ez régóta így van mindennél. Engem leginkább a kocsiknál zavar. De neked ez miért fáj? Aki hülye magára vessen. De ki akar géppel "menőzni"? Vagy hogy kell? Mert 10-en éves gyerekeken kívül nem tudok erre példát. Örülj neki hogy nagy a választék és mindenki megtalálhatja amit keres / szeretne.
    :R

    Cifu +1

    [ Szerkesztve ]

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz MZsoltee #106309 üzenetére

    Nem is befektetésnek veszem. De VGA biztos lesz még ahogy AM5 CPU is úgy hogy túl nagy jövőbelátás nem kell ehhez a konkrét esethez.

    Én nem adok el, most 3 PC lesz a házban, mindig csak lefele megy majd egyet a létrán. Így az időt állóság itt extrán fontos. De ha eladnék is drágább hardver használtan is drágább hardver.

    Nekem ami fontos hogy csendes és hűvös legyen a gép. De amikor havi 1x videót vágok akkor kell a bika hűtés. Noctua NH-D15 volt először az 5950-en, majd ezt váltotta egy Arctic Liquid Freezer II 360. Csökkent a gépházban mindennek a hőmérséklete. Ugye egy az egyben kifele tolja a meleget, nem a gépházba. Illetve tovább bírja a boostot mert lassabban éri el a max hőt.

    eBayen vettem gyakorlatilag NH-D15 árban. Szerintem most is ugyan ezt fogom venni mert bizonyított.

    Most nem megyek bele még egy hosszas fejtegetésbe.

    1, Nem biztos.
    2, Drágább hardver használtan is drágább. Kiválasztottam mire van szükségem, milyen extrákat, hőt, bios és alaplapi funkciókat szeretnék. Sok USB is kell. Illetve olcsóbb lapok ugyan azzal a procival és VGA-val amit néztem teszteket mindenhol kicsit gyengébben mentek 3-5% különbség.

    Nem akarom a minimumot ami éppen megfelel most ha legalább 4-5 évre tervezek.

    3, Valamelyik 10 évig bírja a hőt valamelyik pár hónap alatt kuka, vagy el kezd degradálódni.

    Mindegy, befejeztem, megvan a lapom, köszönöm mindenkinek aki hozzászólt.

Új hozzászólás Aktív témák