Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schray

    tag

    válasz dvd_R+ #65670 üzenetére

    Már felmerült itt többször is, hogy a Z97 és a Z87 között sincs akkora nagy ugrás, hogy feltétlenül megérje +10K. Van M2 SSD, meg Sata express, és nem kell BIOS frissítéssel vacakolni a Haswell Refresh procikhoz (és a későbbiek is nagyobb eséllyel támogatják a Z97-et) de ha hosszú távra veszel procit és nem izgat az M2-es SSD, akkor igazából a Z87 is bőven megteszi. A Sabertooth-nál csak egy leheletnyit túlzok, ha azt mondom, hogy kb elpusztíthatatlan alaplap. Persze a Gaming szériákkal se jársz rosszul, többnyire erős tuningban gondolkodó vásárlóknak szánják, így elektronikailag és hő szempontjából nagy a teherbírásuk. Azért lásd egységben előbb a konfigot, akkor látod, hogy mire lesz szükséged. Szerintem kb az alaplap az utolsó komponens, amit érdemes kiválasztani... :DDD

    Streaming?
    Szerintem a java a külső egységen, vagy a videókártyán (Shadowplay esetleg) múlik, de ebben nem vagyok igazán otthon. Az igazság az, hogy a szolgáltatások többsége "jó ha van, de ha nincs az is jó", a lényeg, hogy legyen egy nagyon stabil alaplapod (pl.Asus) ha tuningolsz, egy (vagy több) bivaly videókártyád + hozzá a simán mehet legkisebb cpu+ram ami még nem fojtja le a videókártyát.

    Tuning, chipset, ddr4, extra szolgáltatások... mindegyik szerepe és hatása eltörpül a videókártya mellett. Olvastam teszteket, ahol kb egy konyhai vágódeszkára tűztek rá egy 780Ti-t, meg egy Pentium G3*** ~20ezer forintos processzort és megdöbbentő eredményeket produkált (100+ fps egy-két éves játékokban) Hacsak a játék valamiért nem kívánja meg az extra számítást (pl Watchdogsnak kell a 4 mag) akkor úgyis minden a videókártyán múlik.

    71% víz

Új hozzászólás Aktív témák