Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BomiBoogie

    MODERÁTOR

    válasz dvd_R+ #47723 üzenetére

    A chipesetekről kezdetnek jó lesz ez.

    Illetve olvasd el a téma összefoglalót. :K

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz dvd_R+ #47723 üzenetére

    A 1156-os foglalat megjelenése óta, amikor megjelent az IGP az Intel CPU-iban, és az Északi Híd "beköltözött" a CPU-ba (a "kimaradt" feladatokat meg a PCH-nak átkeresztelt Déli Híd vette át), az Intel vagy tuningot lehetővé tévő (P), vagy az IGP használatát lehetővé tévő (H) lapkát "mellékelt" a CPU-ihoz. A 6-os és a 7-es lapkák megjelenése közt "félidőben" megjelentette a Z jelű lapkát, amely a tuning lehetősége mellett immár "életet adott" a CPU-ban levő IGP-nek is. Azóta a Z jelöli az Intel "mainstream" csúcslapkáit. A jelenleg legfrissebb Z-lapka a 3-as sorozatú (Ivy Bridge) CPU-kkal megjelent Z77, de már a Z87 is a "spájzban van".
    Az Asusnál hagyományosan a "legkevesebb írásjellel" ellátott alaplapok jelzik az "ideális" alaplapot (ez alatt értem, hogy kényelmes tartalékokat biztosít az alaplap tápellátása, "hűtőbordázottsága", felszereltsége, kidolgozottsága, mind a tuning, mind az élettartam, megbízhatóság terén), azaz csak a sorozatszámot (Px) és a lapka(készlet) nevét tüntetik fel a lap nevében. A további betűjelek az "egyszerűsített" verziókat (pl.: LE, LK, LX), illetve az "elitebb" verziókat (pl.: PLUS, V, PRO, EVO) jelölik. A 6-os lapkakészletű lapok közt a P8P67 az általam "ideálisnak" nevezett változat. (Egy jobb világban szerintem ilyen lenne a "belépő szintű" alaplap... :) ) A "V" eredetileg az "extrább" változatokat jelölte, de a 7-es sorozatnál már a P8Z77-V lépett a P8P67 helyébe, azaz ez az első, minden tekintetben nyugodt szívvel ajánlható 1155-ös alaplap.

    Már visszaküldted a lapot? Kiderült, hogy mi "szállt el"?

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Új hozzászólás Aktív témák