Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Nippon #101822 üzenetére

    Akkor a hangchip is fontos neked ezek szerint. Nálam is ez a helyzet.
    Viszont sajna azt a tendeciát látom, hogy a felső kategóriás hangchipeket egyre inkább magasabb árkategóriába pozícionálják. bő 1 éve 45 körül lehetett venni olyan *4** inteles deszkát amin volt legalább ALC1200 vagy jobb.
    Ma, 1 évvel később *5** chipsetes deszkában ez a kategória 15 000 forinttal több. :((
    1 kivétel van a Biostar. De az meg.... *4** alaplapos tesztekben emlékeim szerint siralmas teljesítményt biztosított.

    Szándékosan csinálják szerintem a gyártók, mert látják hogy egy Sound Blaster Z 30 000 forintos nagyságrend, akkor hülyék lesznek 5000-10000 forintos feláron adni jobb alaplapokat. Miközben inkább a Sound Blaster kicsit túlárazott.... szvsz.

    Ha nem sürgős neked én is várnék a B660-ra. Ellenben annyira alamuszinak is el tudom képzelni a agyártókat és lehet a félvezető hiány is közrejátszhat majd benne, hogy szélsőséges esetben lehet b660-on nem lesz majd prémium hangchip vagy ha igen, annyiért kapsz majd Z deszkát. Mint ahogy most is az *5** sorozatú deszkáknál, hogy a jobb B vagy H deszkák ára nagyon megközelíti a Z deszkák árát.

    De az idő majd megmondja. Azok vannak előnyben, akik kicsit tudnak várni a gépépítéssel.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák