Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rekop

    senior tag

    válasz adika4444 #9261 üzenetére

    A legegyszerűbb/legolcsóbb megoldás talán a gyári tápfeladója.

    Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz adika4444 #9261 üzenetére

    Aha, ezért lenne jó, mert arra le tudnék tölteni pár dolgot, mint pl. filmet (nem a routerrel tölteném le) meg egyebet és akkor a hálózaton lehetne arról lejátszani a dolgokat, nem kellene külön gépnek, vagy éppen NAS-nak mennie, ezért is vagyok kicsit mérges, mert nem igaz, hogy ahogy a Mikrotik előrébb megy, úgy egyre kevesebb funkcióval rendelkeznek a routerek (kivéve persze a már kb. 300 000 forintos kategóriát, de otthoni beruházásnak az még kicsit horror összeg, legalább is nekem), még ha éppenséggel több magú a processzor, akkor is, ami sok esetben nem is feltétlen előny az olyan feladatoknál, ahol pl. csak egy magot használ, de mindegy.
    Amúgy azon gondolkodtam, hogy lehet megmaradna a 3011-es mondjuk switch módban és akkor lenne LCD, USB is, meg a Gigabites internet/hálózat is meglenne, ha más router végezné a NAT-ot, de switch célra meg kicsit pazarlás szerintem, mondjuk ebben az esetben már 4011-sem kellene, hiszen mint kiderült a kb. harmadába kerülő hAP ac^2 is ki tudja hajtani, bár kérdés, hogy mondjuk a VPN-t mennyire vinné, illetve az mennyire terhelné meg ha rendesen igénybe lenne véve, főleg 1/1 GB-os Telekomos netnél, szóval nem igazán jutottam előre router ügyben :DDD

    Ami a kábel hosszabbítást illeti, nekem pont emiatt, illetve a kiépítések miatt szokott lenni egy kisebb mennyiségben többféle forrasztható jack dugóm és a párja (Kínából filléres áron lehet rendelni), meg vagy 3 féle érvastagságú kábelem (távolság függvényében alkalmazom) és magam szoktam hosszabbítókat csinálni, ugyanis nem szeretem ezeket a PoE megoldásokat, mert se távolságban (mondjuk pár méterig gond nélkül lehet alkalmazni), se biztonságban nem annyira megbízhatóak, ezért ahol csak lehetséges és tudom is, ott általában elkerülöm a PoE használatát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák