Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Pille99 #12577 üzenetére

    Akkor megoldható akár 2 logikai hálózattal is akár, bár akkor két eszköznek kliensen belüli fix IP kellene, vagy tiltani tűzfalszabállyal a netelérést, illetve a NAT tartományt azon a hálózaton csökenteni és a tartomány azon részére tenni az eszközöket, amik nem esnek a szabály alá és akkor lesz átjáró cím is, de internet nem lesz.

    #12579ekkold: Persze, így gondoltam megoldani, bocsi csak egyszerűen fix IP-nek hívtam, de ilyenkor általában mindig a DHCP által osztott fix IP-re gondolok, kivéve ha olyat teszek hozzá mint most, hogy átjáró nem kellene bele, mert Miki DHCP szerverénél talán nem lehet megoldani, hogy mondjuk átjárót ne osszon ki, illetve anno láttam rá egy elég bonyolult megoldást mikor kerestem, de ezért is írtam most fentebb, hogy egyszerűbb ha ugyan úgy DHCP-n keresztül kapja az is a fix IP-t mindenféle módosítás nélkül és vagy külön szabállyal, vagy a NAT szabály megfelelő alkalmazásával/zsugorításával oldja meg, hogy az említett kliens eszközök ne kapjanak internetet és ne is lehessen elérni őket kívülről, persze már amennyiben ugyan azon a hálózaton lesznek, bár így talán egyszerűbb, mert nem kell külön routing, switching-el elmegy a belső forgalom, így a router sem kap különösebb terhelést.

    #12580Pille99: Minden eszköznek van egy fix, vagy inkább úgy mondom hogy saját MAC címe, szóval van jövője, sőt elég rég van, mobiloknál is van fix MAC cím, ez inkább egy elég hülye "biztonsági" "fejlesztés", ami alap esetben be van kapcsolva és normálisabb céges, vagy otthoni hálózatokban rosszul sül el, ha ugye az illető nem tudja, hogy hogy kezelje, de android-on csatlakozáskor van lehetőség talán a további beállításoknál vagy hol, hogy ne véletlenszerű MAC címmel, hanem a saját MAC címével csatlakozzon, ezt talán első csatlakozásnál kell beállítani, ha elfelejtetted, akkor törölni kell a "hálózatot" és újra csatlakozni, szóval nem egy nagy etwas megoldani, mert a lehetőség ugyan úgy megvan, csak sajnos nem az az alap lehetőség, bár gondolom itt sem a biztonságra jobban figyelő embereket vették alapul, hanem a felelőtlenebb réteget, ezért ez az alap beállítás, bár ez sem véd meg szinte semmitől, na de mindegy, ez más téma.

Új hozzászólás Aktív témák