Keresés

Aktív témák

  • danyila

    csendes tag

    válasz csemberlen #8 üzenetére

    Laci irja:
    Először fázis-nulla között nézd neg, majd fázis-föld között . Ugyanolyan fényerővel kell világítania az izzónak mindkét esetben. Ha nincs földelés akkor f-f között nem fog világítani, ha gyengébben világít f-f között akkor gyenge a földelésed. Szerintem kezdheted a harmadik módszerrel is a vizsgálatot.LACI
    ----------
    Ezért találták ki az un: fi relét (életvédelmi relé). Aminek a bekötése nem kötelező, de ahol van kisgyerek ott mindenképp ajánlatos, mert életet ment ha működésbe lép. Gyerekek a legváratlanabb dolgokat tudják művelni. Belenyúlnak a konnektorba...stb..
    Laci kísérlete nem vihető véghez fázis-védőföld próbalámpás vizsgálat esetén ha van fi relé a hálózatban. Ugyan is a berendezés pont a föld felé folyó áramot érzékeli. Ez a fajta áramirány szokta agyonvágni a legtöbb áramütöttet. (zárlatos berendezésnél fordul elő ilyen) A fi relé a másodperc tört része alatt lekapcsolja a feszültséget, akkor amikor a föld felé igyekvő áram erőssége eléri a két század ampert. Én még emlékszem a közvetlen környezetemből arra a balesetre amikor az anyuka a kádban ülő gyereke haját hajszárítóval száritotta, aztán valami okból kifolyólag beleejtette azt a kádba. Tragédia történt. A hajszárító a víz és kád zarta az áramkört (emberi testen keresztül) majd elindul az áram a földelés irányába. Általában ez a zárlat nem biztos, hogy kioldja (nem elég gyorsan) a biztosítékot. Ráaadásul a biztosíték ilyen tipusú zárlatnál már csak akkor old le, ha az áram elérte a névleges értékét. Ez miden lakásban más lehet dugaljanként. Van ahol 6 amper, de van ahol 35 amper is lehet. (óra alatti biztosíték)
    Képzeld el a kádban levő embert, miközben rajta keresztül 6 vagy 35 amper folyik. Azonnali a halál. Relé esetében azonban az áram nem megy feljebb két század ampernél. Oriási a különbség. Sokkal több az esély a túlélésre.
    Visszatérve az eredeti problémához.
    Valószínű neked nincs fi reléd a lakásodban. Mit lehetne még is tenni ?
    Próbáld meg a gép dugvilláját fordítva bedugni a hálózati aljzatba. Ezt még ki kéne próbálni. Van rá esély, hogy eltűnik a gép házról a feszültség.
    És még egy, ha az az izzót, fázis - nulla viszonylatban nem világít teljes fényerővel, akkor pláne indokolt a fi relé telepítése, hiszen az amúgy is nem teljes biztonságot nyújtó földelő hálózatod nem működik 100%-osan. Nem biztos, hogy működni fog akkor amikor arra szükség lesz. Az áramnak nem szabad esélyt adni egyszer sem.
    Egy fi relé kb 15 eFt-ba kerül. Sokan akkor bánják, hogy nem volt ilyenjük, amikor már megtörtént a baj. Bekötését csak szakemberrel végeztessük !

  • danyila

    csendes tag

    válasz demagóg #41 üzenetére


    ''A zavarszűrő kondik lebegő földeléskor mint kapacitív osztó a hálózati feszültség felét teszik a házra. A dugvilla fordítása nem oldja meg ezt a problémát.


    És akkor az ilyen gép örökösen leveri a fi relét ?

Aktív témák