Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovisoft

    őstag

    válasz Zoty4 #45349 üzenetére

    "de ha evrol evre eladogatsz mindent a vegere kb semmi nem marad"

    Értem, tehát ha te osztalékban kapod meg évente mondjuk azt az 5%-ot, és azt éled fel, akkor minden oké, megmarad a befektetésed, de ha másvalaki árfolyamnyereségben kapja meg évente azt az 5%-ot, és azt az 5%-ot adja el, akkor neki a végére semmi nem marad. Logikus.

  • SzekeresPeti

    tag

    válasz Zoty4 #45349 üzenetére

    Lehet hogy igazad van abban, hogy az eladogatós módszer nem működik abban a tervben amit te szeretnél végrehajtani. Ez szerintem azon múlik, mennyire apróak azok a részvények, amiket birtokolsz, mert ha nagyok, és tegyük fel 30 db részvényből áll az egész megtakarítás, akkor tényleg probléma lehet abból hogy minden évben el kell adnod belőle. Viszont ha 300 db részvényből áll, és évente 1-2 kell eladni, akkor nem hiszem, hogy gond, ha nyugdíjasként felélsz belőle mondjuk 50-et életed végéig, úgy, hogy azért figyeled az átlagos növekedését, és ügyelsz arra, hogy a végén megmaradó 250 részvény érjen annyit, mint a kiinduló 300. Ebben az esetben az utódaid kb. megörökölhetik a portfólió eredeti értékét.

    A ciklikussággal kapcsolatban: persze ez egy ilyen buli, említettem is, hogy nem szabad csak részvényben lenni mindennek, kell egy biztos rész is, főleg nyugdíjmegtakarítás esetén. Nade ettől mennyivel védenek jobban az osztalékfizetők? Ők is dönthetnek úgy, hogy most egy ideig nem fizetnek. Említetted, hogy te kiválasztod azokat a cégeket, melyek sok éve stabilan fizetnek.... De miféle cégek azok, amelyek még válság esetén is fizetik az osztalékot? Honnan veszik azt a rengeteg pénzt, amikor alig megy a szekér, vagy még ráfizetéses is? Eladogatnak dolgokat a vállalatból, csökkentve a részvényeik értékét? Szerintem ez a "mindent az osztalékért" típusú hozzáállás elég rossz hatással van a hosszútávú fejlődésre, ami viszont azt eredményezi, hogy valszeg elesel az igazán jól fejlődő vállalatok értéknövekedésétől.

  • SzekeresPeti

    tag

    válasz Zoty4 #45349 üzenetére

    Szóval hacsak nem Birkshire Hathaway részvényeid vannak, melynek darabja kerül 300 ezer dollárba (tavalyi adat), hanem sok apró részvényből áll a portfóliód, akkor sztem nem kell félni a fenti problémától, és akkor egy csomó adófizetést is megúszol.
    Persze ezt még nem árt egy jó kiadós utánaolvasással is megtámogatni, mert nem biztos, hogy itt a tisztelt fórumozók igazi szakértők (én biztos nem vagyok), de mindenesetre érdemes újragondolnod az egészet, és ha tévedtél azt belátni magadnak (nem szégyen), és átállni, ha az érdek azt kívánja. Én ezt tenném a helyedben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák