Új hozzászólás Aktív témák

  • Mészi Zoli

    tag

    Helló Mindenkinek!

    segítséget szeretnék kérni.
    MSI 945GCM7 [link] alaplapom van és kicseréltem az eredetileg használt Conroe-L 440 2,0 ghz processzort egy Presler Pentium Core 2 945 3,4 ghz processzorra és meg se nyikkant a gépem, pedig a CPU support szerint mindkét processzorhoz jó ugyanaz a bios, ami gyárilag rajta van.
    Vártam, hogy elinduljon, de semmi. Se pittyegés, se kép, se hang, ami a BIOS frissítésre figyelmeztetne.
    Gondoltam, hogy a 300 wattos Codegen táp a ludas, mert 13 Ampert tud leadni az egyetlen 12 voltos ágon, ami talán kevés.
    A múltkor videokártyát tettem bele az integrált helyett (Asus EN8400GS, 256 ram, PCIe) akkor elindult, megállt, elindult, megállt, egy ideig ezt csinálta. Gondoltam, hogy a passzív PFC vasmagja fel kellett, hogy töltődjön annyira, hogy leadja a rendszer induláskor igényelt teljesítményt.
    Aztán elindult a kártyával, de a 945-ös processzor talán túl nagy falat már. (az Intel honlapja szerint 95 wattot eszik)
    Szerintetek mi a probléma? Most visszatettem a cerkát, a videokártyát benne hagytam és működik a rendszer.

    Zoli

Új hozzászólás Aktív témák