Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy kompakt gépre kérnék ajánlatot, az alábbi feltételekkel, nagyjából preferencia szerinti sorrendben:

    Ár: max 60 000 Ft, az sem baj, ha lényegesen olcsóbb
    Felhasználás: jellemzően turistáskodás, természet, helyi nevezetességek, döntően digitális megtekintésre, papírkép max 10x15-ös készül majd néhányból
    Fotós előképzettség: nulla, alapvetően point-and-shoot gép a cél
    Egyéb igények: legyen tartós, ne kelljen két év után eldobni, mert elkopik vagy állandóan szervizeltetni, bírjon ki kisebb véletlen eséseket
    Extrák: semmi - nagy zoom átfogást, full manuális beállítást, GPS-t, Wi-Fi-t, elektronikus keresőt, cserélhető objektívet és egyéb extrákat nem igénylik.

    30-as éveik közepén járó, szolid, felsőfokú képzéssel bíró, kényelmes párnak kellene, akikre a vadvízi evezés meg a downhill kerékpározás nem jellemző, inkább sétálósak, naplemente nézősek. Illetve annyit megjegyeznék még, hogy mindketten meglehetősen alacsonyak (jól jöhet tán a kihajtható képernyő).

    Alapvetően az egyszerűbb ütésálló gépekre gondoltam, mint az Olympus Tough vagy a Fuji FinePix XP (nem értem, hogy a Fujinál miért olcsóbb a GPS-es XP150 az egyszerűbb testvérmodelljeinél), a kihajtható képernyős (magasra tartva alulról is látsszon a kijelző) dolgokkal nincs tapasztalatom, nem tudom, mennyire sérülékenyek, de akár egy ilyen modell is szóba jöhet, ha elég masszív. Hangsúlyozom, nem értek ehhez a témához évekig dSLR-em volt, most meg pár éve m4/3 van, kompaktot nem is láttam úgy 5 éve.

    Előre is köszi a segítséget!

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Tin_Shield #45359 üzenetére

    Egyelőre erre a két dologra jöttem rá én is :) A ZX-10-et valamiért állandóan a másfélszer olyan drága gépekhez mérik, szóval rossz nem lehet. Illetve találtam (szlovák) akcióban átszámolva kb. 60 000-ért Olympus E-PM1-et a 14-42-es obival, ami már overkill a "megrendelőmnek" de az ára meglehetősen érdekes.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák