Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Bici #150 üzenetére

    Jóvan csak mi meg a saját tapasztalataink alapján úgy látjuk, nem egészen jó irányba indultál. Nem te vagy az első, és alighanem nem is az utolsó. Néhány paraméternek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, ekkora különbség nincs két félprofi gép között.
    Tőlem nemrég segítséget kért egy ismerős, hogy ő meg ékszereket akar fotózni valami internetes boltnak és mindenképp Canon tükörrefist szeretne mert van egy tönkrement filmes Canonja amihez már van 3 obija és szeretné használni az új gépen is. Kérdezte, hogy milyet érdemes venni. Én utánanéztem nagy lelkesen egy csomó mindennek, kipróbáltam gépeket is közben és arra kellett rájönnöm, hogy egy ilyen egyszerű feladatra alkalmas bármelyik dslr ami ma kapható a boltokban, de szó szerint. Inkább fotózni kell megtanulni mert anélkül bármivel lehet szart csinálni. Én mindenkinek azt szoktam ajánlani, hogy vegyen először egy olyan gépet amin sok dolgot lehet manuálisan állítani, tehát egy jó tanulógépet. Erre minél olcsóbb megoldást ajánlanék ami még kielégítő lehet. És ha már kívül-belül ismeri a gépet és amiatt anyázik, hogy mit nem tud a gép ami neki kéne, akkor kell váltani és eladni/elajándékozni/kidobni/félretenni emlékbe a tanulógépet. Az embernek közben az is letisztul, hogy egyáltalán mit szeret fotózni és ehhez kell igazítani a továbblépést. Lehet, hogy egyszer kipróbálsz egy DCR-250-est vagy egy fix 50-es obit meg egy kuplunggyűrűt és magával ragad a makrózás és finoman szólva lesajnálod a sorozatfelvételt és sajnálkozni fogsz, hogy miért nem olyan gépet/obit vettél ami inkább ebben jó és nem a sorozatlövésben. Ha egy olcsó gépen derül ki ugyanez akkor kevésbé fogsz bánkódni mert tudod, hogy eleve csak átmeneti gépnek vetted és úgyis váltani fogsz és még nem is buksz rajta annyit.
    Még egy apróság: te a fotózással akarsz pénzt keresni? Mert ha nem akkor őszintén szólva nem tartom jó ötletnek a hitelből vásárlást...

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák