Új hozzászólás Aktív témák

  • balpis

    őstag

    Sziasztok!
    Milyen tápot ajánlanátok egy IRODAI munkára használt Phenom II X4-es rendszerhez?
    Jellemző, hogy kb. 4 HDD van benne, DVD, és
    2 db VGA. Ezek típusát nem tudom, de azon kívül, hogy két-két DVI csatijuk van (a 4 monitoros rendszer miatt) elég egyszerűek, relatív kis PASSZÍV hűtésük van. Azaz a kettő együtt sem eszik 100W-ot, az tuti.

    Most egy Hyper (vagy inkább Hiper?) 350W van benne, amit nem ismerek, de elvileg passzív PFC-s, de már vagy 6-7 éves)
    Én egy Chicony Hypro 430W-t javasoltam, de jobb lene egy jobbb hatásfokú és talán aktív PFC sem ártana (habár ennek a jelentőségét nem látom át igazán).
    Ami még megfordult a fejemben, az egy Chieftec CTG400, de az már 10k felett van kicsivel.

    Szóval valami relatív kis teljesítményű, jó hatásfokú, megfelelő védelemmel bíró, sok SATA csatis táp kellene - nem túl drágán.

    Látom fentebb a 400-450-es ajánlást, de hátha valami kisebben van más javaslat is.

    Felmerült még bennem a PoweRock, de pár napja mintha itt olvastam volna, hogy nem minden 400-asnak jó a belseje...

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Új hozzászólás Aktív témák