Aktív témák

  • RM1

    aktív tag

    Üdv mindenkinek! Ma vettem egy alsó tápos házat, amiben a tápom 24 tűs csatlakozója nem ért el az alaplapig, ezért először hosszabbítót kerestem, de nem volt sehol. Végül vettem egy másik tápegységet. A kisvárosban, ahol lakom, egy LC-Power, vagy egy HKC táp már a márkásak között számít, így az is szerencse volt, hogy az egyik boltban volt egy 350 wattos Chieftec táp, igaz jó 2000 ft-val többért, mint amennyiért webshopokban lehet kapni. A kábelt hosszát néztem meg, és azt, hogy aktív PFC-s. De mikor hazahoztam jobban megnéztem a dobozt, akkor látom, hogy alatta kicsi betűkkel (400,550w), szóval az enyém még nem aktív PFC-s. Utánanéztem Google segítségével, e szerint, legalábbis legtöbb helyen azt írják, hogy passzív PFC-s. A kérdés az, hogy van-e nekem ebből hátrányom, hogy nem aktív? Valami olyasmit olvastam, hogy az áramszolgáltatónak nem annyira jó, de inkább az érdekelne, hogy ez nekem jó-e, vagy rossz. A táp típusa a doboz szerint GPS-350EB. Első hsz szerint ajánlott, így azért reménykedem.

Aktív témák