Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz 3.Aragorn #106034 üzenetére

    Szia!

    Esetleg egy kis segítség még, bár gondolom ezzel sok újat nem mondok:
    - nagyon tuti flottákat találhatsz, ha átnézel ebbe a topicba: [katt ide]

    Ha megnézed a kezdő postot, akkor máris találsz néhány jó tippet. Amelyikre felhínám a figyelmet, az az IT Services Flotta legnagyobb csomagja, ha mindenképp korlátlant szeretnél. Ha november hatig előfizetsz Telenornár (azaz az említett flottánál is akár), akkor a Telenor üzleteiben 20e forint kedvezményt kapsz készülékvásárlásra !november hatig! (igaz 2 év hűségidőt aláírsz).
    A P9 Lite-et így 12x 6582 Ft részletben vehetnéd meg, azaz majdnem benne lennél a 15 000 határban, de egy év alatt kifizetnéd a telót. Továbbá ebben a flottában 64kbitre lassítanak a keret felhasználása után, ami még elfogadható szerintem. HA élni akarsz a lehetőséggel akkor sietni kell, mert jópár nap, míg a szerződést megkötöd és ezután még ügyintézni kell a telenornál.

    Ha nem akarsz sietni, akkor esetleg egy hűség nélküli flottát is választhatsz és valamilyen kedvező hitellel megdobva függetlenül is megveheted a telót, ez talán még egyszerűbb és jobb megoldás.

    Egyébként alapjában véve rengeteg ez a napi 2-3 óra telefonálás. Ha ez nem üzleti dolog, akkor érdemes lenne kicsit elemezni a számládat. Ha ez néhány telefonszámra korlátozódik, akkor őket is bevonni egy veled megegyező flottába, vagy viber/egyéb netes hanghívás használata jelentősen csökkentheti az igényeidet és lehet hogy jelentősen vissza tudnál vágni a számládból, de ez csak tipp, ha feltétlen indokolt a dolog akkor marad a korlátlan előfizetés.

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz peter889 #106485 üzenetére

    Szia! Ha van 5000 forintod próbának, úgy vaterán most ennyiért megveheted a defy-t. Én is szemezek vele, sok jót írtak róla, GPS-re panaszt nem találtam, bár ez nem jelent biztosítékot.

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz peter889 #106519 üzenetére

    Szia!
    Szerintem a fent említett Custom Romokat rá lehet dobni, a cyanogen pedig tartalmaz magyar nyelvet, de szerintem sok másik is. Itt találsz több infot a rootolás/flasheléshez:
    KATTANJ IDE

    Én azért nem veszem meg, mert szeretném, ha az alkalmazásaim a következő telefonomon egy ideig még frissíthetőek lennének, de GPS-nek szerintem is jó, max egy akkumulátort kell majd bele venni. Az viszont nagyon valószínű, hogy android 4.42-nél frissebb már nem lesz a készülékre.

    Következő szint androidoknál az 1gb ram + minimum dual core cpu, ezeken már elmegy a legfrissebb cyanogen, ilyet 12-13 ezerért már meg lehet fogni (leginkább szolgáltatófüggő ennyiért, de néha független is van). Ilyen modellek ebben az árban a moto G illetve a lenovo a2010. Ezek is még elég problémásak lehetnek, de a GPS-t a legtöbb tudja.

    Esetleg még elgondolkodhatsz Lumia telefonokon, az akksijuk nagyon jó, offline térkép sima ügy rá és nekem a GPS-el se volt bajom a 735-ön (2 éve van ilyenem, imádom, de egyszerűen nem portolják az applikációkat rá :(. Pedig nem játszani akarok rajta...).

    520-as verziót már 5-10e körül kapni lehet. Egy hátrányuk a Lumiáknak a windows rendszer, amikre már nemigen fejlesztenek alkalmazásokat, legalábbis a jóból mostanában mindig kimaradok. Ennek ellenére pl. GPS-nek szerintem ez is jó lehet, egy jó tokkal szintén strapabíró.

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz #88315392 #113736 üzenetére

    Szia Zoel,

    alapfunkciókra jó lehet egy 512MB ramos windows készülék. A vele egyárú androidos készülékeket szerintem mindenképp veri egy windows phone.

    Amit tudni kell: nyáron lejár a windows phone 8.1 támogatottsága. Ennek megfelelően már kezdik azt a kevés támogatottságot is megvonni, ami eddig volt a készülékekhez. A facebook és a messenger alkalmazások már nem működnek. Exploreren keresztül lehet használni, de ott elég bénácska.
    GPS és offline térkép nagyon jól működik az eszközökön és az üzemidejük is jó, kamerájuk is kiváló ebben az ársávban.

    Nekem Lumia 735-öm van 2 és fél éve. Szerintem érdemes picivel többet költeni az eszközre és egy egy gigásat venni belőle, azok jelentős része frissíthető win10-re (olvass utána melyiket lehet). Az még egy ideig támogatva lesz és azért a főbb dolgok mennek a készüléken. 10-15 körül már tudsz ilyen készüléket fogni, ezek még egy ideig használhatóak lesznek.

    Egyébként én a 735-ről annyit tudok mondani, hogy 1-2 alkalommal fagyott le és indult újra egész élettartama alatt, a GPS és zenehallgatás (spotify) masszívan használva volt rajta. Részemről nagyon elégedett vagyok vele, az alap dolgok jól futnak. Én egész márciusig nem is frissítettem 10-re , de a messenger és facebook appokat azért sokat használom, ezek nélkül nekem nem volt használható a telefon és szerencsére a gigás ram miatt simán frissíthettem. A win10-el is elégedett vagyok eddig.

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    Sziasztok,
    segítséget szeretnék kérni telefon vásárlásához.

    Elvárások:
    - új készülék
    - android rendszer
    - jó kamera (ez annyira nem hangsúlyos, de mindenképp legyen elfogadható minőségű a kép)

    Vásárolni csak olyan helyen, ahol garanciát adnak és számlát. Ennek megfelelően első körben euronics, mediamarkt, tcom saját bolt jön szóba. (közeli település boltjai, személyes ügyintézés miatt fontos, online rendelés nem preferált)

    Az ár: legfeljebb bruttó 120 000 forint a fent nevezett üzletekben (szürkeimportos gsm árak nem érdekelnek).

    Eddig igazából a Honor 8-at néztem, hogy megfelelne. Tudnátok még ajánlani mást is? Fontos lenne, hogy relatíve friss telefon legyen, még sokáig kapjon frissítést.

    Másik kérdés: 8 készülék lesz vásárolva, szerintetek ilyenkor már alkuképesek az ilyen üzletek? Pl. örülnék, ha ingyen hozzácsapnának egy tokot mindhez... vagy kijelzővédőt, ilyesmit. Érdemes próbálkozni? Nem vagyok nagy kufár, kíváncsi vagyok, hogy nektek sikerült-e már így boltban alkudni.

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz diegho #119517 üzenetére

    Nem fog senki elállni a vásárlástól, viszont egyszerűbb sokszor a személyes gariztatás. Nem nekem lesznek az eszközök, de a darabszám már utal erre. Online rendelés lehetséges, de csak ha a fenti boltokban át tudom venni (pl. mediamarkt online).

    Egyébként köszi a választ, de a közölt feltételek átgondoltak, kérlek ne ezekre kérdezzetek rá. (miért nem iphone? miért nem 150e, akkor jobbat vennél? stb.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák