Keresés

Aktív témák

  • 12-es csaj

    senior tag

    válasz FREE TIBET #45665 üzenetére

    Nem mind csúszik be, néhányat megfog az avast!, azokat viszont még a C meghajtóra kerülésük előtt. ;]

    Miért, a tűzfal ennyire hatékonyan tudja megállítani a szörnyeket?

    A vírusirtót feldobja az ember, ha alapos, akkor beállítja, aztán a szoftver ott k*ssol a háttérben, maximum akkor szól, ha frissítette magát. Aztán néha futtatni kell, meg más keresőket is futtatni kell. Ezzel a vírusirtó téma lezárva.
    A tűzfallal pedig ott kell szerencsétlenkedni, szerintem mindenképp nehezebb beállítani, de semmiképp se egy perc. Nekem az avast!-ot beállítani egy perc volt tegnap, mikor frissítettem (azért kellett újra beállítani, mert leszedtem a régit, és a "semmiből" telepítettem az újat). Egy tűzfallal szerintem többet kéne bajlódni. És a legtöbb sokat kérdez - vagy az elején sokat kérdez.
    HIPS meg mindenféle izé van bennük... Nekem ez sok..
    Mikor ott a Win7 tűzfal, ami csendes, nem kell vele foglalkozni, és ráadásul a hozzáértők/hozzá(bb)értők kb. fele szerint megéri.

    Szóval fentiek miatt nehéz lenne rávenni magam, hogy ruházzak be egy normális tűzfalra.

    S tényleg nem értem, mi a gond...

    Nem túlzok olyan nagyot, ha azt mondom, hogy amint elkezdek a Google-ön keresni, az avast! máris riaszt valamire. Általában nem tévesen, max. olyan fordul elő, hogy olyan oldalra riaszt, amire rá se mentem.
    Mások pendrive-jairól és MP3-lejátszóiról inkább nem beszélnék...
    Aztán még az ESET Online is szokott - igen, mondhatom, hogy rendszeren - találni dolgokat.

Aktív témák