Keresés

Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    válasz Sihto #1 üzenetére

    Attól függ, hogy mire használod. Általános célokra vegyél 5400-ast és pakolj memóriát a gépbe és használja azt cache-nek az oprendszer. Az 5400-es kevesebbet pörög, kevésbé melegszik, csendesebb.

    Servergépbe természetesen a minél gyorsabb cucc nem árt (bár ez a server funkciójától is függ, kis iroda linuxos cuccba IDE teljesen korrekt még), no meg persze az már legyen SCSI.

    Komolyabb asztali felhasználásra szintén ez javallott, gondolok itt elsősorban a videószerkesztésre. Sebességben igaz, hogy az IDE vinyók már elég jól behozták a lemaradásukat, azonban a processzort még mindig sokkal inkább leterhelik és a csatoló sajátosságaiból adódóan ez nem is fog változni (még a SerialATÁ-nál se).

    Ami a meg közte van (mondjuk nem hevijúzeres :) DTP), oda jó a 7200-es.

    De több memóriával mindig jobban jársz. Az persze más kérdés, hogy (tudtommal) a Win98 fél giga fölött nem tudja kezelni.

    ldm start-reconf primary

  • agentkgb

    csendes tag

    válasz Sihto #1 üzenetére

    A win98 nem használja ki az ata66/100-at. Próbáld ki w2k esetleg xp alatt és nagyon is fogod érezni a különbséget 5400/7200 között. Persze a RAM is jól jön...

  • QWERTY

    csendes tag

    válasz Sihto #1 üzenetére

    Szerintem is attól függ, hogy mire használod, nekem most egy 20 GB Quantum fireball lct van a gépemben és sokkal gyorsabb mint egy ugyanilyen kategóriájú ATA 100-as Seagate Barracuda IV. Más kérdés, hogy én is úgy hallottam, az 5400-as vinyók stabilabbak, nekem is esett már szét 7200-as Maxtor. Lényeges, hogy az alaplapod hogy áll a dologhoz, mert mi mondhatunk itt bármit, ha az alaplap nem kedveli egyik-másik példányt, állítólag a VIA chipsetek alatt lassabban mennek a Seagatek és gyakran ütköznek a CD ROM-mal.

    You can shit on Windows, but it helps not.

Aktív témák