Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Midas 22

    csendes tag

    Hali!

    Nekem egy 160GB-s Maxtor vinyóm van. Tavaly augusztusban vettem. Csináltam egy 5gb partíciót a winxp-nek, a maradék kb 150 giga meg játék, film stb. A gond az, hogy a windows egyik pillanatról a másikra fogta és letörölte a partíciókat. Akkor még egy másik vincsirő bootoltam és az xp mindik ellenőrizte indításkor a konzisztenciát, vagy mit. Ekkor szépen leboronálta az egész hdd-t. Visszavittem, hogy megnézzék, ott azt mondták, hogy rosszul volt partícionálva, úgyhogy újracsinálták nekem. Szépen működött a dolog, telepítettem az xp-t, benépesítettem mindenfélével a vincsit. Ám egyszercsak, amikor üresjáratban volt a gép, a win kiír egy értelmetlen, végtelen hosszú hibaüzenetet, majd újraindítja, és többé nincs windows. Beindítottam egy másik vincsivel, a partíciót helyi lemeznek ismeri fel és olvashatatlan. Formáztam, tettem fel új wint, de megint leboronálta, és a másik részről is el-eltűntek az adatok. Azt azonban csodák csodájára helyrehozta, de a kis partíció még mindig sz@r. Valakinek van valami tippje, mi lehet a gond? A vinyót mindig vissza lehet állítani működőképes állapotba, de egyszerűen így megbízhatatlan. Bocs a hosszú rizsáért, a segítséget meg előre is köszönöm.

  • Midas 22

    csendes tag

    Ok, de az xp egy 6gb-s részen volt. Az egyébként feltűnő volt, hogy mindig valami másolás után, amikor tele volt tömve a vinyó, akkor halt meg a rendszer. Ezek szerint akkor még két részre kéne osztanom a 150es paríciót, 2 db 75ösre. Akkor asszem veszek egy DVD-írót, és elkezdem menteni az adatokat...:(

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • Midas 22

    csendes tag

    válasz REAL WORLD #16 üzenetére

    Mekkora partíciókra van osztva a winyód? Az egyik előző hozzászólásban írta valaki, hogy 130GBnál nem lehet nagyobb partíciót csinálni winxp alá. De ha neked van egy 60GB-s partíciód, és így is boronálás lett a vége, akkor nem ezzel lehet a gond, hiszen neked nem lehet 130gb partíciód, ha 160as winyód van. Egyébként hányszor csinálta ezt neked, és mennyi idő a winchestered?

Új hozzászólás Aktív témák