Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbchris

    senior tag

    válasz Intelligencs #90 üzenetére

    ''Nagyon komolyan fontolgatom, hogy az egyetemi diplomám után elmegyek innét, kezd a tököm tele lenni. Majd felfogja végre valami nagykutya, ha az utolsó értelmiségi is elhagyja az országot, hogy csinálni kéne valamit.''

    Nem , nem fogják fel . Sajnos ez Magyarország ahol ugye a gömböt húzzák a kockát meg gurítják .
    Sajna utaztam egy párszor én is vonaton itt nálunk . Ocsmányak büdösek stb . A Rozsda tartja össze a vagonokat , na a Metro-ról nem is beszélve . Kis híján a félelem kapott el amikor valami tengelyszerű csattanás volt egy fékezés alkalmával . Itt nem a szerelőket hibáztatom mert nem ők tehetnek erről hanem a vezetés . És nem lenne veszteséges a MÁV ha éppen nem kellene annyi irodistát eltartani mert ugye ők azt gondolják hogy nélkülük nem ér az egész semmit . Sok irodista elviszi a hasznot és erre ugye mit lépnek : leépítenek de ugye kit hát a melóst aki eltartja az irodistát és ez = még nagyobb veszteség mivel nincs ki termeljen .
    Eleve nagy baj itten magyarországon hogy mindenkit tanítanak valamire és nincs szakmunkás aki termeljen és = nincs bevétel mert nincs honnan . Jó kell a tanulás de azért mindenki nem olyan okos mint ahogy azt hiszi magáról és sajna oylan is megkapja a mérnöki diplomát stb aki egy tök nagy f*sz az egészhez aztán kerülnek ki a sz*rabbnál sz*rabb dolgok amik egy nagy h*nyást érnek . És az meg a legfőbb hiba hogy a diplomásnak más a minimálbére na ja oké hogy többet tanult de ezzel egyre több lesz belőlük és sajna a ''selejtek'' is bekerülnek . A minimálbér az minimálbér , oldja meg most miért :?! Ő ugyanezt mondja nekem én is ezt mondom erre . Nem vagyok a tanulás ellen de sokszor egy sima szakmunkás többet tud és nagyobbat alkot mint egy buta mérnök . Ja és kell nekünk az ügyvéd mikor dunát lehetne velük rekeszteni és sírnak hogy nincs hely , hát erre csak annyi hogy sorry ügyvédből nem állhat egy ország .Sajna itt ugye olyan hiba van hogy a zskmunksnak nem adtak l*f*szt se ígyhát kihalt ez az ág ami = nincs aki termeljen pénzt . Itt senkit sem szeretnék megbántani mert vannak okos mérnökök is aki tényleg tesznek is valamit csak sajna kevés van belőlük .

    Na ja egyszóval osztom a véleményedet mert utaztam én is külföldön és no comment mert össze sem lehet hasonlítani egy magyar vagonnal .

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Intelligencs #90 üzenetére

    Tudod a II. világháború vége (1945) után ezek az országok a nyugathoz tartoztak Magyarország pedig a Szovjetúnió befolyása alá került. 1990-hez képest emiatt van rövid 45 év lemaradásunk, ezt sokan el szokták felejteni és amikor hazajönnek egy olyan országból ami gazdaságilag jóval fejlettebb csodálkoznak hogy mi nem értük el ugyanazt a szintet 15 év alatt egy jóval nehezebb gazdasági környezetben.

Új hozzászólás Aktív témák