Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flowtation

    őstag

    válasz Dave™ #451 üzenetére

    Köszi, azt majd kipróbálom akkor. Közben összefutottam egy másik problémával. A múltkor kínlódtam az nfs megosztással (KDE ha számít), még linux kezdő topicban beszéltünk róla. Most megint előjött. Van egy omv-s szerverem, nfs megosztásokkal. Ezeket szeretném felcsatolni fstab-al. Sok más disztrón ez simán ment ezzel a sorral:
    192.168.1.140:/export/FILM/ /home/lorinc/FILM nfs rw,auto,nofail,noatime 0 0

    Manjo alatt viszont ez nem működik, amikor rákattintok dolphinban, az van: operation permitted for root only.
    A múltkori nyomozásom alatt, annyit sikerült kideríteni, hogy nem jogosultsági probléma, hanem az, hogy a hálózat még nem aktív a mountoláskor. Találtam egy megoldást, miszerint systemd-vel csatolom:
    192.168.1.140:/export/FILM/ /home/lorinc/FILM nfs rw,auto,x-systemd.automount,x-systemd.device-timeout=10,timeo=14,x-systemd.idle-timeout=1min 0 0
    De érdekes módon ezzel is csak akkor jó, ha előbb rákattintok az ssd-n lévő másik partícióra (mint cinmanó) ekkor elérhető lesz az nfs megosztás is... :F
    Na ez mi a tö..mtől van? Van esetleg tipped vagy bárki másnak erre?

    Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Új hozzászólás Aktív témák