Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regent

    aktív tag

    válasz Kicker #2 üzenetére

    Nekem gyerekkoromban vették ki, hasonló okok miatt (gyakori torokgyulladás, egy-másfél hét ágybanfekvéssel füüszerezve). Gyerekeknél nem nagy gáz, rutinmüütét. Felnöötteknél (tudomásom szerint) sokkal komolyabb megrázkódtatást jelent. Nálunk a kórteremben volt egy 25-30-as fickó, ugyanaznap müütötték mint engem, de sokkal ramatyabbul volt utána.

    Amúgy az orvosokkal vigyázni kell. Ha szeretik a munkájukat, akkor meg pláne. Ugyanis ilyenkor szeretik azt tanácsolni, hogy vegyük ki azokat a mandulákat, ne okozzon gondot. Gyakorlatilag akkor is ezt tanácsol(hat)ják, ha nem tudják pontosan mi okozza a bajt. Biztos ami biztos alapon kiszedik, ha a beteg panaszai megszüünnek akkor jó, ha nem akkor a mandulát legalább már kizárhatják.
    Es ez komoly.
    Ugy dolgoznak mint bármelyikünk, amikor vacakol a gép, de nem tudjuk mi a baj. Kiszedjük a szóba jöhetöö alkatrészeket, és megnézzük mi történik.
    Sajnos sok orvosnak a beteg nem jelent mást mint egy vacakoló gépet.
    Ha egy pici bizonytalanságot is láttok az orvoson, amikor azt mondja, hogy nektek mandulamüütétre van szükségetek, meneküljetek.
    A mandulák nem fölösleges alkatrészek, éppen az a dolguk, hogy megállítsák a kórokozókat. Ilyenkor persze begyulladnak.
    Lehet hogy az immunrendszer eröösítésével megszüünnek a panaszok. De egy fül-orr-gégész nem foglalkozik az immunrendszereddel, öö csak a manduládat látja.

    Persze nyilvánvalóan elööfordulhatnak olyan esetek, amikor valóban nincs más megoldás, mint kiszedni a mandulákat, de a (saját, nem hozzáértöö) véleményem szerint ezek vannak kissebségben.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Olvastam egyszer egy jó hasonlatot a mai (úgynevezett nyugati) orvoslásról.
    Mész a kocsiddal, és egyszer csak hirtelen elkezd villogni a müüszerfalon egy piros lámpa. Mivel nem értesz hozzá, fogalmad sicsen hogy mit jelent, mi romlott el, vagy egyáltalán elromlott-e valami, ezért betérsz egy szervizbe.
    A szervizes megnézi a villogó lámpát, hümmög egy kicsit, majd egy fogóval egyszerüüen kitépi a lámpát a helyérööl.
    Kész, a zavaró hiba elhárítva, mehetsz nyugodtan tovább.

    Gondolom a gyulladt mandulák jeleznek valamit, és szerintem nem az lenne a megoldás, hogy a jelzöölámpát kiiktatjuk. Az orvosok szerint viszont ez a megoldás tökéletes. Hiszen a könyvek is írják!

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Ja meg körbetekernek egy lepedövel, vagy mivel, hogy a kezeddel ne tudj védekezni.
    Azért szar érzés.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz pemete2 #37 üzenetére

    Na erre inkább nem mondok semmit.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Nem kapcsolódik szorosan, de a megfázásokat, egyhetes betegségeket én már vagy három éve kiiktattam az életembööl.
    Pont akkor tüüntek el, mikor elkezdtem kombucha teát (gombát) inni rendszeresen.
    Azóta az allergiámra sem kell gyógyszert szednem.
    Most próbálok visszaemlékezni, de azóta nem emlékszem arra, hogy beteg lettem volna. (és nem azért mert a memóriám romlott drasztikusan :) )
    Ha valakit böövebben érdekel, azt hiszem van róla topik, vagy ha nincs nyisson egyet, aztán jelezze, ott válaszolok a felmerülöö kérdésekre.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Új hozzászólás Aktív témák