Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A mandulaműtét elég gáz egy beavatkozás. Ha belegondolunk isteni véletlen, hogy a legtöbb ember élve kikerül belőle, és csak 1% hal bele. A torok át és át van szőve erekkel. És kikapni a mandulát a sok ér közül, igazi bravúr és jobb, ha nem reszket a doki keze.
    A barátnőmnek 20 évesen vették ki, és az ő beszámolói a lábadozása alatt, meg az arckifejezése arra utalt, hogy még önkínzók sem élvezik, pedig a barátnőm bírja az ilyen véres, vagdosós dolgokat.

    Nekem is javasolták a mandulaműtétet, amikor 2001-ben begyulladt az egész bőrfelületem, de miután meggyógyult a mandula is visszahúzódott. Ma nincs baja. Nekem azt mondta a fül-orr-gégész, hogy csak ne kapkodjak syncumart szedő, véralvadásos nyamvadtként, mert bár gány a gyulladt mandula, de még gányabb, ha belehalok a műtétbe. Kösz, doki!

    Jobban belegondolva a mai orvostudomány ugyanolyan durva, mint az ókori, csak szikék és a műszerek fejlődtek, no meg a fertőtlenítés fontosságának a felfedezése javított valamit a páciensek életben maradási esélyein, de az orvosok, a sebészek a lelkük mélyén még mindig vésővel a koponyán kopogtató barbárok. Mészárszék a műtő. Ezt megerősítheti az, aki azzal dilemmával találkozik pl. a mandulaműtét során, hogy most nyeldekelje e a csorgó vérét vagy köpje a dokira? :DDD
    A barátnőm nyeldekelte, rosszul is lett a sós vértől.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz pemete2 #39 üzenetére

    Jó őseidnek ezt a jóságát ne köszönd meg.
    Én is hallottam már ilyet, hogy egy füst alatt, idő előtt mindkét gyerek manduláját kikapatták a gondos szülők, hogy később ne legyen gondjuk ezzel a kicsi, érzékeny védelmi szervvel.
    Nem tudom, hogy ilyenkor hol marad az orvos józansága? Miért nem mondta azt, hogy ácsi, ez fölösleges beavatkozás az esetedben, hiszen minden oké nálad? Stupid orvosa. Ez még a vakbelét is kivenné a gyereknek, ha arra kéri a jó szülő? Hisz az is bedurranhat bármikor az élet során.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák